Не встигло потепліти, як почали тонути люди...
Не встигло пригріти сонце, як крива загиблих людей на водних об’єктах відразу поповзла в гору.
Так, минулої доби аж четверо людей стали жертвами водної стихії. Найбільше турбує те, що серед жертв води – 11-річний хлопчина, мешканець с. Кам’яниця Ужгородського району. Учора близько дев’ятої вечора, 7 травня, його знайшли в річці Уж неподалік рідного села.
Чергову жертву Ужа також вчора під вечір виявили в районі Боздошського парку (район підвісного моста) в обласному центрі. Вилучення тіла проводили фахівці аварійно-рятувального відділення Закарпатського зведеного загону постійної готовності. Особа утопленика, чоловік віком 30-35 років, встановлюється.
Сьогодні о пів п’ятої ранку про свою жертву сповістила річка Тиса. Цього разу її води забрали життя 25-річної людини, мешканця с. Грушево, що на Тячівщині. У місці впадання річи Тересви у річку Тиса перекинувся гумовий човен, на якому рибалили 25-річний юнак та його знайомих. Останньому вдалося добратися до берега, пошуки юнака тривають.
Як потрапив учора до колодязя 45-річний хустянин та причини його смерті також з’ясовують правоохоронці.
ЦП ГУ МНС України в Закарпатській області радить:
Як уникнути трагедії на воді. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.
Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
Особливості під час купання в гірських річках. Гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна і впасти на мокрому та слизькому камені, коли тільки входиш у воду.
Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулися, в жодному разі не можна заплющувати очі. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.
Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.
ЦП ГУ МНС в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів