Вибухонебезпечна знахідка: як діяти?

З приходом потепління та початком весняно-польових робіт громадяни все частіше виявляють на присадибних ділянках різного роду вибухонебезпечні предмети. З огляду на це ГУ МНС України в Закарпатській області нагадує мешканцям краю правила поводження з вибухонебезпечними знахідками.

 

Як правило, подібні „знахідки” виявляють в землі під час проведення земляних робіт, тому основна частина знахідок припадає на весну-осінь. Головну небезпеку у вибухонебезпечних предметах (ВНП) становлять пристрої ініціювання вибуху. Від вологи, тривалого перебування в землі, внаслідок взаємодії металу та вибухівки на поверхні ВНП (а їх спектр представлений доволі широко: від авіаційних бомб, снарядів, інженерних та артилерійських мін, гранат до патронів) утворюються хімічні сполуки – пікрати (зовні мають вигляд своєрідних білуватих порошкодібних наростів). Небезпека пікратів в тому, що вони здатні вибухати навіть від найменшого тертя, іскри або удару. Саме тому піротехніки – спеціалісти у знешкодженні вибухонебезпечних предметів не рекомендують не те, що самовільно діставати подібні „знахідки” із землі, але й торкатися їх. Окрім того, фахівці піротехнічної справи радять це правило застосовувати й до предметів, які за обрисами схожі на вибухонебезпечні предмети.

Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи влади (сільраду, райвійськкомат, правоохоронні органи або рятувальників). Також бажано до часу прибуття до місця події представників органів влади подбати, аби місце знахідки охоронялося, аби виявлений вами вибухонебезпечний предмет не став, скажімо, знахідкою дітей або людей менш освічених.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з „відлунням війни”.

З огляду на літню пору та час канікул у дітей знайдіть час, щоб розповісти дітям правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Кілька хвилин, витрачених на подібну розмову, обов’язково повернуться сторицею.

Центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області

 

23 червня 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів