Щеплення викликає гепатит, діабет, безплідність, злоякісні новоутворення...

А без вакцинації не візьмуть ні до школи, ні до садочка...

 

Діток віддають до школи, абітурієнти вступають до вузів, підлітки їдуть до літніх таборів... Усі плани можуть зірватися, якщо... не будуть зроблені всі необхідні щеплення.

Хочеш, не хочеш, а доведеться. Інколи батьки вагаються, згадуючи випадок з донеччанином Антоном Тищенко, який помер від щеплення. Після введення вакцини у нього виникли тромбоцитопенія та набряк мозку. І що б там не казали, але навіть у медичній літературі вказано, що це "поствакцинаційні" симптоми. Як зазначала під час нещодавньої прес-конференції лікар-педіатр, кандидат медичних наук Зоя Дергачова, цинічно стверджувати що хлопець помер не від щеплення. Однак вакцинації нам не уникнути, а, за словами Дергачової, найстрашнішими є віддалені наслідки вакцинації.

ЯКЩО ВАКЦИНИ ВИКЛИКАЮТЬ НОВОУТВОРЕННЯ?

Не встигла жінка народити немовля, як її дитині одразу зробили щеплення БЦЖ. Навряд чи хтось з лікарів зробив алергічну пробу та й хтозна чи сама жінка дала дозвіл на введення живої вакцини в організм маляти. Потім ще дивуються, чому в дитини гнояться очі, ніс... Це , власне, реакція на щеплення. А далі — ще насиченіша програма вакцинації... Дергачова пояснює, що коли людині вводять вакцину, в організмі виробляється толерантність (стійкість) до цього антигена (вакцини). Та з часом ця стійкість перетворюється у реакцію — наприклад, зниження імунітету. Отож, як тільки дитина починає ходити в садок, то одразу підчіпляє різні вірусні інфекції й часто хворіє. Спілкуючись з молодими батьками, я зауважила хлопчика, якому не проводили жодних щеплень і він, на відміну від інших діток, не хворіє на інфекційні захворювання. Натомість інші діти просто "не вилазять" із вірусних болячок. Як каже Зоя Миколаївна, захищаючи своїх дітей від дифтерії, відкриваємо шляхи для інших захворювань. Отже, одним із віддалених побічних наслідків є суттєве зниження імунітету. У малюків після БЦЖ можуть гноїтися очі, носик. Фахівці (вони ж противники щеплення) вважають, що цукровий діабет у дуже ранньому віці — це знову ж таки побічна дія щеплення. Дергачова дотримується думки, що вакцина від гепатиту може спровокувати це ж захворювання: "Два роки тому мого маленького пацієнта щепили від гепатиту, а тепер він захворів. Я переконана, що вакцина стала причиною недуги". Аналогічна ситуація з цукровим діабетом, який не може виникнути з нічого. Спадковість нормальна, батьки здорові, однак якщо зробити невдалу й непотрібну вакцину... Існує теорія, що до складу вакцини входить гормон, який виникає при вагітності. В результаті, якщо жінка завагітніє, то організм боротиметься не лише з вірусами, а й з плодом. Дергачова наголошує, що кожен третій вакцинований страждає на безпліддя. Та найстрашнішим є те, що вакцина може мати канцерогенну дію. "Рак — це ефект щеплення. Тепер стрімко зростає дитяча онкологія. Раніше, коли щеплень робили менше, такого сплеску злоякісних новоутворень не було", — стверджує лікарка. Дійсно, ми звикли пов’язувати наші болячки з поганою екологією, з генномодифікованою їжею, зі стресами... Та ніхто не замислюється над складом, побічною дією препаратів, які нам виписує лікар. А що вже казати про введення в організм чужорідної рідини, себто вакцини. За словами Дергачової, страхові компанії не хочуть страхувати вакцинованих дітей, мовляв, п’ятнадцять відсотків із ста потерпають від негативних наслідків вакцинації.

ПОСТІЙНІ ДИСКУСІЇ НАВКОЛО ЩЕПЛЕННЯ

"Я працюю в педіатрії з 1974 року і за все життя не бачила жодної ситуації, яка б загрожувала життю дитини від щеплень. У мені щеплені і діти, і онуки. Так, наприклад, відмовитися від щеплень проти дифтерії, це винести вирок для своєї дитини . Той, хто бачив смерть від цієї страшної хвороби, ніколи в житті собі цього не дозволить. А я це бачила… Бачила, коли в Ужгороді за один за день померли троє дітей. Коли батьки рвали на собі волосся, бо самі розписалися про відмову в амбулаторних картках", — каже завідуюча Ужгородської дитячої поліклініки Єлизавета Лях. Вона каже, що в Ужгороді постала гостра проблема вакцинації. Є. Лях переконує робити щеплення проти БЦЖ, тим більше, що в Україні оголошено епідемію туберкульозу. "Все залежить від стану організму дитини. Одних треба щепити в пологовому будинку. Якщо дитинка не здорова, то ми розробляємо індивідуальні плани. Але щепити дітей від особливо небезпечних хвороб однозначно потрібно", — наголосила п. Лях.

НІКУДИ МИ ВІД ЩЕПЛЕННЯ НЕ ДІНЕМОСЯ

Мабуть, питання вакцинації ще довго залишатиметься спірним. Постійно точитимуться дискусії, мовляв, добре це чи погано. Молоді мами скаржаться, що їхніх діток щеплять без згоди батьків. Усім знайома картина, коли замість певного уроку всі дружно прямують до медпункту, а потім у декого з’являється гарячка, нездужання. Утім, від вакцини можна відмовитися, написавши заяву. Можна посилатися на підвищену чутливість до компонентів вакцини, або поскаржитися на низький імунітет. Майбутні мами напередодні пологів також вправі написати заяву про відмову від щеплення. Якщо ж ви прийшли записати дитину в садочок і вам відмовили через відсутність довгого переліку щеплень в амбулаторній картці, то вимагайте письмове пояснення причини відмови разом з підписом й печаткою директора садка — принаймні так радить п. Дергачова. Лікар наголошує, що ніхто, згідно з Конституцією, не має права примусово робити щеплення і за таке можна навіть звернутися з позовом до суду. Та хтозна, чи буде цей метод дієвим, адже садочки й школи переповнені, а причини відмови у навчанні вашої дитини в тому чи іншому навчальному закладі можуть бути різні. Наприклад, недостатня кількість балів при тестуванні, садочок переповнений...

ЯКЩО ПРОВОДИТИ ЩЕПЛЕННЯ, ТО...

Лікар Дергачова не радить проводити щеплення у дуже ранньому віці. "Для чого вакцинувати немовлят, якщо вони не ходять до садка, а завжди перебувають з матір’ю. Діти народжуються з уродженим Т-імунодефіцитом, а це вже є протипоказанням для введення БЦЖ", — каже Дергачова. Тим не менше, Зоя Миколаївна переконує, що варто зробити щеплення від правця, дифтерії та поліомієліту, але попередньо слід провести розширену імунограму (обстеження імунітету). Однак на Закарпатті такої діагностики не роблять та й держава навряд чи фінансувала б таке задоволення. Перед уведенням вакцини треба зробити пробу на алергію... Так, треба, але чомусь ніде нема реактивів. Мабуть, не варто цим перейматися, зважаючи на те, що лікарі навіть не проводять тести на чутливість до антибіотиків. Така халатність може призвести і до анафілактичного шоку у пацієнта. Утім лікарі не несуть за це відповідальності, адже за все відповідає пацієнт...

***

ЗВЕРНЕННЯ МЕДИЧНОЇ ГРОМАДИ
Подальше проведення вакцинальної кампанії в Україні необхідне

"На сьогодні в світі немає більш надійного захисту від інфекційних хвороб, ніж вакцинація. Завдяки впровадженню щеплення було ліквідовано таке смертельно небезпечне захворювання, як віспа. В більшості країн світу, протягом багатьох років не реєструється поліомієліт, в країнах Америки, більшості країн Європи реєструються поодинокі випадки кору, краснухи. Щорічно світ втрачає 5 мільйонів людей від інфекційних захворювань та 1 мільйон стають інвалідами.

Проте в останні роки в Україні проходить масована антивакцинальна кампанія. Це призводить до масової відмови батьків дітей від профілактичних щеплень. Мусимо зазначити, що така ситуація є загрозою для національної безпеки України. Відмова від проведення щеплення призведе до різкого збільшення дітей, які не мають захисту від інфекційних хвороб. Накопичення великої кількості не імунних дітей в країні загрожує виникненню через 2—4 роки спалахів інфекційних захворювань із значною кількістю смертельних випадків.

Окрім цього, Україна стане країною-ізгоєм в світі. Цивілізовані країни Європи, Америки будуть змушені обмежити різного роду контакти з Україною, через загрози завезення в їх країни інфекційних захворювань.

Таким чином, якщо Україна вважає себе цивілізованою країною, намагається інтегруватися в Європейський союз, інші міждержавні об’єднання світу, вона повинна зосередити зусилля не тільки медиків, а й політиків, державних діячів на підтримку профілактичних щеплень".

***

ОПИТУВАННЯ
Ми запитували в ужгородців про їх ставлення до вакцинації. Однозначно, що вони дещо занепокоєні й вагаються стосовно того, робити вакцину чи ні. Найбільше бояться віддалених наслідків. Але все ж покладаються на компетентність лікарів.

Анжеліка, молода мама.
— Я вважаю, що вакцинацію треба робити задля "страховки". Наразі дитинка здорова і я сподіваюся на компетентність наших лікарів. Але якби можна було вибирати, то я б відмовилася від щеплення. Та й іншого виходу нема, адже без щеплень не візьмуть до садочка.

Леонард, інженер.
— Гадаю, людина має достатній природний імунітет, аби боротися з будь-якими захворюваннями. Отож, на мою думку, все ж варто робити лише найнеобхідніші щеплення — від правця та від поліомієліту.

Ольга Іванівна, бабуся.
— Думаю, що вакцини мають побічну дію, а віддалені наслідки є дуже небезпечні для здоров’я дитини. Дуже боюся, особливо після останніх новин, в яких йшлося про негативні наслідки щеплення. Більше того, згадувалося про летальні випадки. Гадаю, треба зменшити кількість щеплень, адже раніше їх було значно менше і люди були здоровішими.

Надія, молода мама.
— Головне, щоб лікарі ретельно вивчили загальний стан здоров’я дитини. А то ж трапляється, що вводять вакцину хворим дітям і через це виникають певні реакції. Я погоджуюся, щоб моїй дитині робили щеплення, оскільки це є певним гарантом безпеки. До речі, нещодавно ми хотіли провести вакцинацію, а в поліклініці нам сказали самим купити розчин вартістю 280 гривень. На мою думку, це є неприпустимо.

Михайло, журналіст.
— Це питання є дискусійним і вже не знаєш кому вірити, а кому ні. Якоюсь мірою покладаюся на точку зору фахівців, які схвалюють щеплення. Я вважаю, що треба зібрати консиліум фахівців і все ж прийняти остаточне аргументоване рішення стосовно проведення вакцинації. У будь-якому разі, треба робити найголовніші щеплення, аби уникнути важких захворювань.

РІО

 

07 липня 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів