Росія готує війну проти нас

Американський дипломат Річард Холбруг заявив, що наступною метою Росії після Грузії стане Україна.

 

У телефонній розмові з CNN, відповідаючи на запитання журналістам, чи можливо, щоб конфлікт набув регіональних масштабів, Холбрук відповів: "Не думаю, щоб переросло в регіональний конфлікт і Україна втягнулась у війну, однак наступною метою для Путіна буде Україна, але там стільки він не посміє, тому що Україна - 50 млн., а Грузія - 5 млн., (мається на увазі чисельність населення - ред.) і інші чинники".

Крім того, американський дипломат вважає, що Росія напала на Грузію, тому що бажає скинути її керівництво й рухає нею особиста ненависть відносно президента Саакашвілі. За його словами, Росія давно намагається відокремити Абхазію й Південну Осетію від Грузії. Росія спровокувала Грузію й все приурочила до Олімпійських ігор.

"Нікому не потрібна холодна війна, але Росія вторглась в іншу суверенну країну. Особисто я залишився здивований, коли Буш обійняв Путіна й у такий спосіб привітався на Олімпійських іграх. Після цього, коли Буш і перша леді аплодували американській команді, Путін сидів", - заявив Холбрук.

За його словами, Саакашвілі є найбільш прозахідним і найбільш демократичним лідером у регіоні, після країн Прибалтики. "Це трагедія історичних пропорцій", - заявив він.

Нагадаємо, постголова США при ООН Залмай Халілзад 10 серпня на засіданні Ради Безпеки ООН звинуватив Росію в намірі "змінити режим" у Грузії.

Віце-президент США Річард Чейні 11 серпня в телефонному дзвінку грузинському президентові Михайлові Саакашвілі висловив солідарність позиції Грузії в конфлікті з Росією й запевнив, що "російська агресія не залишиться безкарною".

 

11 серпня 2008р.

До теми

Коментарі:

  1. 2008-08-11 / 19:03:00

    Заява
    Української Народної Партії
    з приводу військової агресії Росії проти Грузії

    Українська Народна Партія розцінює бомбардування російською авіацією населених пунктів і життєво важливої інфраструктури Грузії та введення на її територію російських військ як військову агресію Росії проти Грузії. Такі дії російської влади є зазделегідь спланованими і нічого спільного з миротворчою діяльністю не мають.
    Цією військовою агресією Кремль переслідує кілька цілей, які виходять за формат миротворчості і рамки російсько-грузинських відносин. Через вторгнення російських військ на грузинську територію Москва розпочала, передусім, практичну реалізацію своєї агресивної військової доктрини та зовнішньої політики, що нині спрямовані не тільки на відновлення російського політичного впливу на нові пострадянські держави, але й на анексію їхніх територій та повномасштабну реінтеграцію в новітню російську імперію.
    Через багаторічну підтримку різноманітних сепаратистських рухів в пострадянських країнах, прикордонні провокації, зокрема на українській Тузлі, та інші спецоперації російська влада вже тривалий час відпрацьовує механізми своєї експансіоністської політики. Тож нинішня російська військова агресія створює реальну загрозу не тільки грузинській державності та миру і стабільності у кавказькому регіоні, але й іншим сусідам Росії та й усій Європі. Українська Народна Партія рішуче засуджує військові дії Кремля в Грузії і закликає всіх людей доброї волі рішуче зупинити агресора.
    Військова агресія Росії стала до певної міри результатом політики «умиротворення агресора» з боку деяких урядів «старої Європи» щодо Росії, що виявилось, зокрема, у блокуванні керівництвом Німеччини та Франції процесу приєднання України та Грузії до Плану дії щодо членства в НАТО.
    Другою ціллю, яку переслідує Москва в цій війні, є прагнення унеможливити через анексію частини території Грузії появу нових додаткових шляхів транспортування енергоносіїв з регіону Каспію до Європи, зокрема і до України. Довготривала антиєвропейська та антидемократична політика Кремля логічно вивела на вістря російського енергетичного тиску в міжнародних відносинах військові засоби.
    Ще однією причиною вторгнення військ Росії в Грузію є дедалі зростаючі апетити російського військово-промислового комплексу. Для випробування і оновлення зброї та одержання надприбутків російський ВПК і російські генерали потребують нових військових конфліктів. Відсутність широкомасштабних військових операцій після «зачистки» Чечні (Ічкерії) створює для них нестерпний дискомфорт.
    Пошук зовнішнього ворога також традиційно використовується Кремлем для посилення авторитаризму всередині Росії. Агресія проти Грузії потрібна Кремлю й для посилення ура-патріотичних імперських настроїв серед тих російських громадян, які не мислять інакшого способу просування російських інтересів окрім військових «операций по принуждению к миру». Безсумнівно, що вона спрямована й на консолідацію та мобілізацію «п’ятих колон» Росії в сусідніх державах.
    Військова агресія Росії проти Грузії створює потенційну загрозу і для безпеки України, яка прагне мати по всьому периметру своїх кордонів зону миру і стабільності. Особливу небезпеку для України несуть плани Росії з використання в конфлікті сил Чорноморського флоту РФ. Громадяни України неодноразово були свідками підтримки російською владою сепаратистських рухів на території пострадянських держав.
    Інформаційна кампанія окремих українських ЗМІ, політичних сил та політиків з безпідставної галасливої критики легітимного продажу зброї суверенній демократичній державі – Грузії – є також проявом антиукраїнської діяльності і спрямована на «відбілювання» «п’ятою колоною» Кремля сепаратизму, на «пацифікацію» та дискредитацію української держави. Спроби поставити на один щабель сепаратистів та суверенну демократичну державу лише підривають міжнародне право, провокують міжнародний безлад і військові конфлікти.
    Українська Народна Партія вимагає від Росії вивести свої інтервенціоністські війська з території суверенної держави Грузії, припинити підтримувати сепаратизм та руйнувати тери

  2. 2008-08-11 / 14:39:00

    Борис КОЖИН: «Україна не може допустити, щоб Росія втягнула її у військовий конфлікт»
    «Якщо будь-який російський морський транспортний засіб, який базується в Севастополі, чи російський військовослужбовець, який проходить службу в Севастополі, буде якоюсь мірою втягнутий російською стороною в грузино-осетинський конфлікт, Україна має негайно розірвати Договір про оренду Росією військово-морської бази в Севастополі та накласти арешт на військове майно Росії», - заявляє представник Української народної партії, перший головнокомандувач ВМС України Борис КОЖИН у відповідь на заяву представника штабу ВМС Росії про те, що «в разі прийняття політичного рішення керівництвом держави кораблі Чорноморського флоту готові вийти в море для забезпечення безпеки країни в регіоні Чорного моря, а також для надання допомоги біженцям з Південної Осетії». Борис КОЖИН закликає Міністерство оборони України офіційно попередити про це російську сторону.
    Борис КОЖИН нагадує, що «умови базування Чорноморського флоту Росії в Україні виключають можливість втягування української території в будь-які військові конфлікти, в яких бере участь офіційна Москва». З огляду на це, підкреслює він, «якщо Росія в тій чи іншій формі прийме рішення використовувати військово-морську техніку в конфліктах на Кавказі, зокрема грузино-осетинському та грузино-абхазькому, Україна має вжити адекватних заходів, суворо дотримуючись міждержавних україно-російських угод». Представник УНП зокрема наголосив, що «це стосується й ситуації, коли Росія буде прикривати використання техніки чи особового складу свого угрупування в Севастополі під „миротворчою маскою”, оскільки це також означає втягування території України в конфлікт».