Віктор Погорєлов: „Другий рік поспіль уряд „забуває” фінансувати протизсувну програму в області”
На Закарпатті у зоні активних зсувів знаходиться 1395 будинків
Зсувні процеси в області активізувалися з 1998-го року, після паводку. Наразі інженерно-геологічними дослідженнями в краї зафіксовано 1742 активних зсуви загальною площею понад 50 квадратних кілометрів. У небезпечній зоні розташовані майже 1400 осель, в основному в Хустському, Тячівському та Рахівському районах. Першочергово відселяти необхідно мешканців 60 будинків.
Ліквідація зсувних процесів потребує фахівців і фінансів. Наразі через відсутністю коштів з державного бюджету, роботи майже не проводяться, – констатує начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов.
„Чимало закарпатських родин живуть в місцях активних зсувів. Виконавши протизсувну програму, можна було допомогти цим людям. Лихо краще попередити, ніж ліквідовувати, але схоже, що уряд цього не розуміє, або ж не хоче розуміти,” – вважає начальник головоного управління економіки.
Після липневого паводку зсувні процеси знову активізувалися, побільшало зсувів на Рахівщині та Тячівщині, зокрема у постраждалих від води населених пунктах. В області є ще чимало будинків, які не пройшли відповідну експертизу, і не віднесені до категорії на відселення. „На Закарпатті необхідно провести комплексні геологічні дослідження, які б дали чітку картину ситуації зі зсувами. Але наразі і на ці цілі уряд коштів не виділяє”, – констатує начальник управління.
„ Також за останні два роки урядовцями не виділено жодної гривні на реалізацію протизсувної програми, хоча кінцевий термін її виконання закінчується вже через півтора року” – каже Віктор Погорєлов. Фактично програму, з 1999 року профінансовано лише на 10 відсотків. Натомість за рахунок місцевих бюджетів здійснюється моніторинг небезпечних екзогенних процесів. Також силами області вирішуються екстренні ситуації, які час від час виникають при активізації зсувів.
„Прем’єр-міністр-міністр Юлія Тимошенко дуже полюбляє піаритися на ліквідації стихійних лих. Але було б набагато краще, якби уряд планомірно та системно виконував державні програми попередження, які розроблені в багатьох областях, ніж потім „героїчно” допомагав постраждалим”, – резюмує Віктор Погорєлов.
Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації
До цієї новини немає коментарів