Громада Тарнівецької сільради прагне дострокового припинення повноважень сільського голови
Мешканки Ужгородського району Олена Ільїних (с. Тарнівці ) та Емма Товт (с. Шишлівці) зустрілися цього тижня у прес-
центрі громадського об’єд-
нання "Нове Закарпаття" з представниками крайо-
вих ЗМІ, щоб повідомити
громадськості факти про-
типравних дій із боку голо-
ви Тарнівецької сільради.
Як розповіли гості прес-
центру, протягом двох років вони добиваються, аби голова сільради Марія Котляр прозвітувалася з фінансових, земельних, кадрових питань, адже мешканці з території цієї сільради не знають, скільки в них депутатів, ще не бачили жодного обнародуваного рішення. На всіх посадах тут родичі голови, вони очолюють земельну комісію, комунальну службу, керують землевпорядними роботами. Така кадрова політика голови Тарновецької сільради (де 1340 дворогосподарств та 1840 мешканців) призводить до системних порушень законодавства та тотальної корупції. Сесія ухвалює рішення без відома громади, відтак землі роздаються наліво-направо. Немає доріг, ФАПу. При цьому тут мешкають 55 підприємців, які наповнюють бюджет Тарнівецької сільської ради на 67 % , але куди ті кошти йдуть — невідомо, акцентувала Олена Ільїних. На території сільради є також велике фермерське господарство "Коник", яке допомагає людям. "Коли ми запитуємо, куди ідуть наші фінансові потоки, земля, де поділися кошти на газифікацію, виділені з бюджету, маємо у відповідь переслідування, залякування, шантаж із боку працівників районної прокуратури і міліції", розповіли жінки.
Грубо порушується пра-
во мешканців сіл Тарнівецької сільради на купівлю-продаж землі та право на спадок. Через фальсифікацію документів Емма Товт втратила земельну ділянку, яка дісталася їй у спадок. Натомість голова села, як розповіла Олена Ільїних, прихватизувала гектар громадського стадіону та 19 га лісу. Голова рік тому винесла рішення про ведення будівництва у Шишлівцях на місці пам’ятника визволителям, які загинули, звільняючи ці села від фашистських загарбників. Людям довелося протягом року відстоювати в судах школу мистецтв, яку голова відібрала в дітей. "У нас відібрали ліс, стадіон, позбавили всіх прав, залишивши тільки обов’язок — сплачувати податки", скаржиться жінка. Від звернень до РДА, КРУ також жодних результатів.
Наразі протистояння між громадами сіл Тарнівецької сільради та сільським головою досягло апогею. Доведені свавіллям сільського голови до відчаю, люди зібрали понад тисячу підписів за дострокове припинення повноважень сільського
голови Тарнівецької сільради (тут живуть 70 % мешканців) і створюють ініціативну групу. Мешканки сіл Тарнівецької сільради продемонстрували журналістам документи, що доводять факти фальсифікації документів. Вони зізналися, що втратили надію на справедливість. Враження після звернень до прокуратури, міліції, Ужгородської райдержадміністрації щоразу одне: ці органи тільки "дахують" злочини замість карати за них та сприяти тому, щоб життям сільської громади керували закони, а не свавілля голови.
РІО
До цієї новини немає коментарів