Як уберегтися від крадія

Квартирні крадіжки – один з найпоширеніших видів злочину, особливо сьогодні. Можливо, злодії нині стали хитрішими й спритнішими, але й господарі нерідко бувають необачними і дуже наївними. Тож працівники міліції пропонують занотувати кілька порад, як уберегтися від крадіїв.

 

Доки господарі на роботі

Справді досконалих замків, які б могли зупинити крадіїв, досі не винайшли. Тому правоохоронці радять власникам квартир установити сигналізацію. Вже один її вигляд часто відлякує непроханих гостей, котрі розуміють: за лічені хвилини після проникнення в оселю їхню "роботу" буде перервано нарядом Державної служби охорони МВС. Суттєвий аргумент на користь державних охоронців (на відміну від приватних охоронних фірм) їм надано право використовувати проти бандитів зброю. Найдорожча із сигналізації обійдеться власнику приблизно від 2 до 5 тисяч гривень, плюс ще 50-100 гривень щомісячної оплати.

Який замок найнадійніший?

Не слід довіряти рекламі. Адже замки, навіть відомих виробників, не гарантують захист оселі від професійних "домушників". Є лише більш чи менш надійні конструкції. Люди, які доволі часто стикаються з випадками квартирних крадіжок, зокрема правоохоронці, стверджують: одним із найнадійніших на сьогодні є зсувний замок. Професіонали називають його по-різному: "двобірдковий" чи "пелюстковий".

Як проникають у помешкання?

Розшуковики кажуть, що злодії ніколи не "працюватимуть" на невідомій території, поки не отримають детальну інформацію. Крадії зазвичай добре готуються до злочину. Спочатку розглядають вікна: чи вони металопластикові, чи за дорогими шторами видніється привабливий сучасний інтер’єр; далі шукають "багаті" на вигляд вхідні двері. Другий крок: зловмисники добувають інформацію про те, коли люди бувають вдома, хто їхні сусіди. А ті, до речі, із задоволенням діляться своїми знаннями, хто і коли, як надовго залишає оселю. Можуть розповісти про господарів більше, ніж ті самі про себе знають. Тому не зайве нагадати: хоча наш дім – наша фортеця, але її необхідно оберігати. Довідавшись про все, крадії починають діяти. Найчастіше у чужі помешкання проникають, виламавши замок на вхідних дверях або методом підбору ключів. Деякі спритники влізають у квартири через відчинене вікно чи квартирку. А ще бували такі випадки, це у першу чергу стосується літніх людей, коли шахраї дзвонили у двері й представлялися соціальними працівниками. Потім один відволікав увагу стареньких, а інший копирсався в їхніх речах, вибираючи коштовності та гроші. Дітей також потрібно вчити правилам безпеки.

Що шукають у вашій оселі?

Як правило злодіїв цікавлять гроші. Далі вони забирають ті речі, котрі можна швидко й вигідно продати: золоті прикраси, мобільні телефони, теле – та радіоапаратуру.

За статистикою, "чистять" помешкання переважно вдень – коли люди йдуть на роботу чи навчання. Сприятливими для небажаних гостей залишається й нічний час, та справжнє полювання починається влітку, у сезон відпусток, на вихідні, коли власники надовго залишають свої домівки.

Шляхи відходу завжди відпрацьовуються, тому найчастіше жертвами несанкціонованих проникнень у житло стають мешканці квартир на першому та другому поверхах, а також останніх поверхів. Злодії за певних обставин можуть легко утекти. На руку крадіям недогляд громадян. У спекотні дні люди просто забувають зачиняти двері балконів, буває, і вхідні двері.

На жаль, лише третину квартирних крадіжок вдається розкрити, як то кажуть, по гарячих слідах. Якщо цього не сталося, оперативникам та слідчим треба добряче попрацювати, а час, на жаль, працює на користь крадіїв – усі речові докази попередніх крадіжок вони намагаються чимшвидше "збути".

Досить часто ми вважаємо, що крадіжка може спіткати будь-кого, тільки не нас. Тому лише попереджень та порад щодо обережності та піклування про безпеку – замало.

Повірте, набагато простіше запобігти крадіжці, ніж потім розшукувати злодія.

ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області

 

26 квітня 2009р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів