ЯК ПРИВАБИТИ ІНВЕСТОРІВ?

Представники влади, 21 області зібралися на Закарпатті, аби напрацювати конкретні пропозиції

 

В області відбувся міжрегіональний інвестиційний форум "Пріоритетні напрямки забезпечення подальшої інтеграції України у європейську та світову економічні системи. Туризм, енергетика, транспорт – сучасний стан та нові інструменти стимулювання розвитку регіонів". Організатори цього заходу – Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) та Закарпатська обласна державна адміністрація за підтримки Кабінету Міністрів України.
Як повідомив президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов, мета форуму – об’єднати зусилля влади, бізнесу та науки, аби підвищити ефективність використання державних та регіональних ресурсів для реалізації крупних інвестиційні проектів, що відповідають інтересам регіонів України. Зокрема, це такі пріоритетні напрямки, як туризм, альтернативна енергетика, транспорт і логістика тощо.
Форум провели саме на Закарпатті, бо, за словами Володимира Щелкунова, наш край – інвестиційно перспективний.
Учасники форуму працювали по окремим секціям, зокрема, шляхи підвищення ефективності використання державних та регіональних ресурсів. Спеціальні економічні зони та території пріоритетного розвитку. Впровадження партнерських стосунків між Урядом та регіонами; перспективи туризму в Закарпатській області, бар’єри розвитку та шляхи їх подолання; розвиток промисловості та високоефективних альтернативних та відновлювальних джерел енергії; транскордонне співробітництво західних прикордонних областей, розвиток транспортно-логістичного комплексу Заходу України; малий та середній бізнес – основа економіки країни з ринковою економікою.
Як поінформував заступник голови Державної митної служби України Віктор Бондар, необхідне прийняття законопроектів, напрацьованих останніми роками, що стосуються полегшення перетину кордону, максимального скорочення процедури оформлення і таке інше. Тобто слід довести нинішній стан до європейських стандартів.
– За короткий період маємо провести держпрограму потужної розбудови не лише митної, а й прикордонної, транспортної інфраструктури, чималу увагу слід приділити і будівництву міжнародних транспортних коридорів тощо. Це особливо актуально із наближенням дати проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, – каже Віктор Бондар. – Виконання програми багато в чому залежить від співфінансування держави та міжнародних організацій, з якими ведуться переговори.
– Інвестор втратив довіру, треба її повернути. Важливо, що всі гілки влади нині працюють як єдине ціле. Це великий плюс. Якщо так буде і надалі, ми повернемо інвестора на Україну, зокрема, на Закарпаття, – наголосив заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик. На його думку, чимало питань може вирішити й, зокрема, відновлення СЕЗ і ТПР. Також він нагадав присутнім, що нинішній голова Закарпатської облдержадміністрації – Олександр Ледида – свого часу був одним із ініціаторів прийняття відповідного закону.
Учасники форуму опрацюють конкретні пропозиції й направлять їх до центральних органів влади, Верховної Ради України.
Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

 

18 червня 2010р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів