У Закарпатті відкрився медовий дегустаційний зал та музей меду
Кафедра туризму УжНУ презентувала інформаційний тур для журналістів у перший медовий дегустаціний зал "Медовий дім", що у місті Мукачево
Музей впадає в око здалека, так як величеньку за розмірами бджолу, яка розмістилася на даху, не помітити просто не можливо.Кімната обладнана під музей, знаходиться на другому поверсі. У ній будь-хто знайде мед до смаку, адже, закарпатський мед бджоли збирають з різних квітів. Мед акації, квітковий, лісовий, з липи - кожен
має свій неповторний аромат та смак. Любителі напоїв не залишать без уваги медовуху зроблену з малини, вишні, а також медовий бальзам.
У музеї представлені зразки меду з Ізраїлю, Ліхтенштейну, Моравії, Тибету і навіть Австралії.
Кожен бажаючий може продегустувати мед, ціна такого задоволення залежить від кількості зразків. Щоб відвідати музей охочим потрібно домовлятися з власниками заздалегідь.
"Бджоли мед в банки не фасують і кришечками не закривають. Ми більшість часу проводимо на пасіці - це наша основна робота, - зауважила Людмила Переста, господарка музею.
Невдовзі на території музею планується відкриття площадки, обладної для навчання бджільництву.
Як повідомив "Турінформ Закарпаття", дегустаційний будинок меду у м. Мукачево, відкрився напередодні фестивалю меду. Ще з вулиці, будівля музею впадає в око, оскільки ексклюзивно пофарбована, та оздоблена у кольорох вулика. А її дах, прикрашає ексклюзивна бджола (скульптор Михайло Колодко).
medovyj_dim
Дегустаційний зал у "Будинку меду" оригінально оформлений, відвідувачі мають можливість не тільки скуштувати медову продукцію, але й побачити живий вулик, ід склом.
За словами Федора Шандора, кафедра туризму УжНУ, та фахівці Туристичного інформаційного центру Закарпаття наразі завершили другий етап робіт для запуску "Медового туристичного шляху", про ідею створення якого було заявлено минулого року.
І даний унікальний проект "Медовий дім" та послуга дегустаційного залу стане родзинкою для туристів у центрі Закарпаття - місті Мукачево.
Наявність на Закарпатті значної кількості бджолярських господарств, травневого і вересневого фестивалів меду, трьох зон медової дегустації (у Мукачівському, Хустському та Міжгірському районах), пам’ятника бджолі (у с. Вучкове Міжгірського району) і неабиякого попиту у туристів до меду та продуктів бджолярства змусило туризмознавців області розширити медову анімацію і започаткувати напрацювання в апітуризмі (наукова назва медового туризму), – розповідає Федір Шандор.
У музеї представлені зразки меду з Польщі, Іспанії, Ізраїлю, Ліхтенштейну, Чехії, Тибету та навіть Австралії.
Кожен бажаючий може продегустувати мед, та продукцію бджільництва. А також, почути інформаційну лекцію про корисні властивості меду та продукції бджільництва. За словами організаторів, наразі дегустаційний зал працює за попереднім замовленням.
До цієї новини немає коментарів