Вилучено 167 одиниць грального обладнання вартістю 933,8 тис. грн.
З моменту набрання чинності Закону "Про заборону грального бізнесу в Україні", тобто з 25 червня 2009 року, працівниками податкової служби Закарпатської області проведено обстеження 1207 об’єктів, де можливе здійснення діяльності з організації грального бізнесу. Встановлено здійснення діяльності з організації азартних ігор у 21 гральному залі, у трьох випадках виявлено гральне обладнання без документів, що засвідчують їх власника або походження.
Якою на сьогодні є ситуація з виявлення місць проведення азартних ігор та припинення їх діяльності – прокоментував заступник голови ДПА у Закарпатській області Віталій Кричко:
— Для початку хотів би відмітити, що у згаданому Законі є чітке визначення грального бізнесу та його невід’ємних ознак, як-то: внесення гравцем ставки, що дає змогу отримати виграш, залежність виграшу від випадковості, а також здійснення організатором гри цієї діяльності з метою отримання прибутку. Адже не всяка діяльність з організації чи сприяння в проведенні ігор є гральним бізнесом, який потрапив під заборону. Так, розважальні атракціони, ігрові апарати типу "Дартс", автомати типу "кран-машина", Інтернет-клуби (за винятком організації віртуальних азартних ігор), розіграші без майнового виграшу та ін., не підпадають під заборону.
Одразу після того, як вступив у дію Закону про заборону грального бізнесу, при всіх податкових інспекціях та при ДПА в області було створено мобільні робочі групи, які постійно – і до цих пір - займаються відпрацюванням місць можливого здійснення діяльності з організації грального бізнесу. Наші працівники здійснюють перевірки не тільки у робочий час, а у святкові та вихідні дні, у вечірній та нічний час. Працюємо як і за складеним планом, так і у відповідь на сигнали від громадян.
Проведена робота дала свій результат. Це не означає, що азартні ігри не проводяться взагалі. На жаль, ми продовжуємо виявляти такі заклади, вилучати техніку. З початку року нами проведено 67 перевірок, під час яких встановлено 17 фактів надання послуг у сфері грального бізнесу. Вилучено 142 одиниць грального обладнання орієнтовною вартістю 751,8 тис. грн. Тільки за останній тиждень ми зафіксували 8 випадків здійснення азартних ігор у різних куточках краю.
Враховуючи посилення контролю з боку податкових органів області, деякі гральні заклади перейшли на роботу у так званому "закритому" режимі. Тобто офіційно для сторонніх осіб вони зачинені, однак за попереднім телефонним дзвінком або за "фейс-контролем" через камеру відеоспостереження надають доступ до гральних апаратів "постійним" клієнтам. Це, звичайно, ускладнює нашу роботу. Як і те, що у нас обмежений людський ресурс, адже не поставиш біля кожного розважального закладу податківця.
Хочу нагадати, що відповідальність за порушення Закону про заборону грального бізнесу – надзвичайно сувора: штраф у розмірі 8 тисяч мінімальних заробітних плат (на сьогодні 7 млн. 256 тис. грн.) з конфіскацією грального обладнання. Загалом до Закарпатського окружного адміністративного суду нами направлено 7 позовних заяв про застосування штрафних санкцій, передбачених ст.3 Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" на загальну суму 41,5млн.грн. та конфіскації гральних апаратів. Маємо вже і позитивну судову практику: до одного із закарпатських підприємців застосовано фінансові санкції за здійснення грального бізнесу, однак рішення оскаржується у судах вищих інстанцій.
Державна податкова адміністрація у Закарпатській області наголошує: якщо у Вас є інформація щодо місць проведення азартних ігор - повідомляйте. Телефон чергового податкової міліції в м.Ужгороді 3-24-23 (цілодобово). Телефон відділу контролю за суб’єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у сфері готівкового обігу в м.Ужгороді 61-60-04 (у робочий час). Будь-яка інформація береться до уваги і опрацювання. Конфіденційність гарантується.
До цієї новини немає коментарів