Де влітку відпочити закарпатцям?
...Туреччини за кількасот доларів на 7 днів чи Еміратів або Мальдівів за трохи вищою ціною не буває, це нині не реально, і закарпатцям слід бути обережними з такими "пропозиціями", адже краяни вже попадалися на таку "вудочку"...
Такою була тема прес-конференції, що відбулася в прес-центрі газети "Закарпатська Правда" у вівторок, 17 травня. Учасниками прес-конференції були провідні туроператори області: Володимир ЧЕПА – Голова Асоціації туристичних підприємств Закарпаття, президент туроператора "Бусоль вояж"; Наталія ХОЛЯВИЦЬКА – керівник туристичного агентства "Содіс-Карпати"; Олександр ДОКТОР – голова правління ВАТ "Готельно-туристичний комплекс "Інтурист-Закарпаття", Тетяна ПОЛЛАК – директор турагенства "Фарватер".
Наталя Холявицька насамперед окреслила специфіку туристичної географії на літо 2011: "Донедавна найпопулярнішими напрямками були Туреччина та Єгипет. Але у зв’язку з відомими подіями в країні пірамід, Єгиптом цікавиться все менше людей. Нині можна сказати, що повертається Болгарія. Також популярною за багатьма показниками є Хорватія. Як на мене, то цього року найбільш затребуваними стануть все ж традиційно Туреччина, до якої долучається Греція".
Пані Наталія також відзначила, що цікавими напрямками вважає Кіпр та Арабські Емірати. Остання країна стала значно доступнішою в ціні внаслідок здешевлення авіаперельотів.
У той же час Н. Холявицька вкотре закликала закарпатців бути обережними при виборі туорператорів і довіряти перевіреним, тим, хто давно працює на ринку і має хороші рекомендації. "Я прошу звернути увагу на те, що Туреччини за кількасот доларів на 7 днів чи Еміратів або Мальдівів за трохи вищою ціною не буває, це нині не реально, і закарпатцям слід бути обережними з такими "пропозиціями", адже краяни вже попадалися на таку "вудочку".
Тетяна Поллак, у свою чергу, також відзначила переваги Болгарії в тому, що, крім порівняно низьких цін, до цієї європейської країни легко дістатися – як за допомогою авіасполучення, так і на власному авто. Повідомила й важливу інформацію для туристів про те, що через реконструкцію аеропорту у Львові перельоти перенесено до Івано-Франківська. "Це трішечки далі, ніж до Львова з Ужгорода, але все ж таки не треба їхати аж до Києва. Проте ми забезпечуємо наших туристів такими перевезеннями". Т. Поллак також розповіла, що, крім зазначених уже напрямків, популярні сьогодні серед закарпатців Канарські, Грецькі острови, а також Чорногорія: "До островів інтерес проявився відносно недавно, але він є і ми забезпечуємо попит. Та й загалом туроператор "Фарватер" намагається забезпечити найрізноманітніші запити. Тобто, якщо ви молода людина і вас цікавлять розваги, дискотеки, то ми запропонуємо, приміром, тури до іспанських островів; країн, якщо вам до душі тихий сімейний відпочинок – краще навідатися до країн, що знаходиться на Середземному морі: для серфінгістів пропонуємо місця, де хороші хвилі. Тобто, намагаємося підбирати для кожної людини індивідуально тур залежно від її уподобань та зацікавлень. Ми робимо все, щоб до нас зверталися щороку".
До речі. За словами Т. Поллак, цього літа авіа перельоти зі Льокав не здійснюватимуться через реконструкцію аеропорту. Натомість їхня фірма пропонує вильоти з Івано-Франківська, який також близько до Закарпаття.
Володимир Чепа також поділися з закарпатцями секретами, і насамперед порадив краянам при виборі часу відпустки не купуватися на слова "високий сезон" – зазвичай це ті ж самі послуги, що й завжди, але за невиправдано високою ціною. Відзначив він і те, що уже на сьогодні липень-серпень у Хорватії, Чорногорії практично на 90-100 % заброньований! А ось щодо цікавості України для туристів, то ситуація тут не вельми втішна – ні якісних екскурсійних турів, ні належного сервісу.
В. Чепа також порадив закарпатцям при виборі тур оператори все ж таки обирати місцевого: "Віддавати перевагу туроператорам в інших регіонах чи країнах не варто хоча б тому, що будь-яка ситуація вимагає живого спілкування, уточнень, пересадок і бронювань. Якщо щось піде не так, як оперативно отримати допомогу, консультацію? З кого питати про компенсацію? Наші туроператори як мінімум не гірші. А дехто і взагалі має величезний досвід і пропонує справді не кота в мішку, а вивірений тур". Вже як президент туроператора "Бусоль вояж", пан Володимир відзначив, що його компанія якраз і привертає до себе все більшу кількість людей стабільністю та порядністю. Охоплені практично всі напрямки: і Болгарія, і Хорватія (приземлений туризм, де не треба літати), і Туреччина, і Греція, й Іспанія.
Проте на цьому робота тур агентства не обмежується, мова сьогодні й про соціальний туризм, вважає Володимир Чепа: "Діти та молодь не завжди мають можливість для відвідин закордону чи екзотичних країн. Та й гадаю багатьом до вподоби гори, табори, палатки… У нас для цих потреб працює Федерації спортивного туризму, дитячий центр, що організовує табори, а також веде гуртки з підготовки молодих туристичних кадрів".
Олександр Доктор почав з того, що вівторок, 17 травня, символічна дата – саме у цей день далекого 1861 року перша туристична група поїхала із Англії до Франції. Відтоді цей день вважається днем народження туризму.
Що стосується туризму взагалі, то пан Олександр відзначив, що ціни на виїзний туризм приблизно однакові у всіх туроператорів: "Всі користуються тими самим сайтами, туроператорами, пропозиціями. І вже залежить від конкретного менеджера, як він продаватиме продукт. Ми в цьому році орієнтуємося на сімейний відпочинок, тобто відпочинок з дітьми. Якщо мова про Болгарію, то є прекрасні пропозиції в 600 євро на 11 днів для сім’ї з 2 дітьми (напівпансон). Греція з авіаперельотом – та ж сума на тиждень… Говорити про те, що ціни в середині літа будуть більшими – для цього року не актуально. Просто слід планувати наперед і бронювати наперед, тоді можна певною мірою зекономити".
Якщо говорити про туристичні реалії самого Закарпаття, то О. Доктор зазначив, що у місті вже забагато тур фірм – понад 90. "Лише лінивий не відкрив собі туристичну фірму, але насправді це переважно кімнатка, стільчик, стіл і дівчинка, яка продає тури до Туреччини та Єгипту… Реально вони не дають ні надходжень до бюджету, не мають стабільності. Але найголовніше – за ними нічого не стоїть, тобто, відповідальності! Я ось аналізував цього року: взимку працюють лише провідні тур оператори. Від сили нарахував 10 турфірм у місті, які взимку продавали тури, причому до рідного ж Закарпаття чи України. Маленькі ж фірми, оформлені на ПП, практично нічого за собою не мають. Буває таке, що фірма бере гроші, а потім виявляється, що такого туру просто не існує!".
Також пан Доктор відзначив, що головний біль нинішньої влади – в’їзний туризм: "Ми вивозимо гроші з України замість того, щоб ввозити. Віддаємо гроші іншим… Цю ситуацію слід змінювати на державному рівні".
Контакти прес-центру:
Тарас ВАЩУК 050-937-21-22
(03122) 42-41-90, e-mail: [email protected]
До цієї новини немає коментарів