Про новації в оподаткуванні податком на прибуток – на семінарі в ДПІ у м.Ужгороді

Особливості нарахування та сплати податку на прибуток в умовах дії Податкового кодексу України та переваги подання звітності в електронному вигляді стали основною темою семінару, проведеного днями фахівцями ДПІ в м.Ужгороді для платників податків.

 

Відкриваючи семінар, начальник інспекції Марія Бадида зазначила: „У Податковому кодексі податок на прибуток підприємств зазнав „революційних” змін, що пов’язані із необхідністю усунення економічно необґрунтованих розбіжностей між правилами податкового обліку і положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку щодо визнання і оцінки доходів та витрат. Саме тому цей семінар проводиться з метою надання консультативної допомоги платникам податку для правильного його визначення”.

Начальник відділу адміністрування податку на прибуток Ярослава Мелашенко розповіла про порядок обчислення податку на прибуток, акцентувала увагу на специфіці формування доходів та витрат, детально проаналізувала оподаткування операцій особливого виду. Вона також навела хронологію зменшення ставок податку на прибуток: з 1 квітня 2011 року - 23 відсотки; з 1 січня 2012 року - 21 відсоток; з 1 січня 2013 року - 19 відсотків; з 1 січня 2014 року - 16 відсотків.

Про особливості та методи нарахування амортизації основних засобів за новими правилами розповів начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Микола Попович. Він також навів класифікацію груп основних засобів та інших необоротних активів відповідно до ст. 145 Податкового кодексу України.

Розглянули на семінарі і запровадження податкових канікул з податку на прибуток на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року, протягом яких застосовується ставка нуль відсотків для платників податку на прибуток, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує трьох мільйонів гривень та нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.

Про переваги подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку, позитиви використання програмного забезпечення для складання звітності, з метою уникнення помилок при складанні податкової звітності доповів начальник управління процесів оподаткування Павло Канчі. Він акцентував увагу запрошених на зручностях надсилання звітності до податкових органів через Internet, а також розповів про порядок укладання договорів про електронний документообіг платників з податковими органами.

Загалом захід пройшов у формі конструктивного діалогу, в результаті якого до платників податків була доведена актуальна інформація щодо змін чинного податкового законодавства, а також були надані компетентні та вичерпні відповіді на питання, які хвилювали слухачів.





За матеріалами ДПІ в місті Ужгороді

 

02 червня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів