Хапайте гранти!

На Закарпатті стартувала друга фаза Проекту ЄС та програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

 

За європейські гроші можна вирішити низку проблем маленьких громад - і світло вуличне встановити, і в амбулаторіях та школах вікна замінити на теплозберігаючі, і канали розчистити, через які під час весняних повеней села заливає, і водогони прокласти… Усе це і роблять маленькі закарпатські населені пункти, які вже довідалися про існування такого потужного й такого корисного проекту Євросоюзу та Програми розвитку ООН, як "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Цього тижня до Закарпаття приїхали європейські чиновники для того, аби розказати, що І фаза проекту завершилася дуже добре, і Закарпаття вкотре відзначилося: наш край зайняв перше місце в Україні за показником активності громад (68 громад стали пілотними), другий показник в Україні ми зайняли за загальною вартістю проектів (освоєно 9,48 млн. грн..), третє місце посіли за кількістю реалізованих проектів (61 мікропроект втілили в життя).
Власне у вівторок, 12 липня, в Ужгороді було урочисто оголошено про початок реалізації другої фази Проекту саме в Закарпатській області. Це відбулося під час регіонального семінару, який пройшов за участі голови облдержадміністрації Олександра Ледиди, голови обласної ради Івана Балоги, а також представників ПРООН в Україні.
Як розказали грантодавці, другий етап проекту матиме бюджет 17 мільйонів євро, щоправда це гроші – для всієї України. У кожній області буде оголошено конкурс на відбір пілотних проектів та місцевих рад. Планується, що близько 60 % найуспішніших пілотних районів першої фази проекту отримають можливість продовжити співпрацю.
ЄС та ПРООН назвали ініціативи, які підтримуватимуть під час другої фази: це енергозбереження та енергоощадні технології, водопостачання, охорона здоров’я, охорона навколишнього природного середовища, підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).
Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме 10 тис. доларів США.
Єдине, на чому наголошують грантодавці (вірніше, просять пам’ятати), що проекти реалізовуються на умовах спів фінансування. Досі існували такі пропорції: 50 % вартості надаватиме Проект (європейські гроші), 45 % повинні знайти місцеві бюджети (районний, обласний), 5 відсотків мусить виділити громада. Але при цьому є один важливий виняток: грантодавці уточнюють, що максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до 20 тис. доларів і може становити до 70 % вартості проекті (25 % - внесок місцевих бюджетів, 5 % - громади). Загалом на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії ЄС та ПРООН під час другої фази проекту планують витрати близько третини загального бюджету Проекту.
Після розповідей про особливості другої фази відбулося підписанням угоди про співпрацю між Закарпатською облдержадміністрацією, обласною радою і ПРООН про співпрацю в реалізації другої фази Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида резюмував, що реалізація проекту – важливий крок у вирішенні нагальних проблем краю. "Проект відкрив нові можливості для наших громад, розвитку області загалом. Закарпатці проявили ініціативу та активність, а ті хто наполегливо працюють добиваються вагомих результатів. Ми готові надати всебічне сприяння, щоб під час другої фази результати були подвоєні".

Наталія Петерварі

"Закарпатська правда"

До уваги громад!
Якщо ви схочете взяти участь у проекті, звертайтеся: www.cba.org.ua, пишіть для Ганни Яцюк - [email protected], або телефонуйте за номерами: 0504179668.

 

18 липня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів