50 років

18 липня Державному підприємству "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою виповнилося 50 років

 




18 липня 1961 року на базі виробничої частини відділу землеустрою і сівозмін обласного управління сільського господарства була створена Закарпатська землевпорядна експедиція республіканського інституту "Укрземпроект".

У 2003 році взв΄язку з перепідпорядкуванням та реорганізацією Інституту землеустрою Української академії аграрних державне підприємство "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою стає окремою юридичною осбою
Державне підприємство "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" є правонаступником Закарпатського філіалу інституту землеустрою УААН

Організація інституту була зумовлена необхідністю проведення єдиної науково-технічної політики у сфері землевпорядкування, спрямованої на раціональне використання і охорону земельного фонду.

Сьогодні ДП "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" — це єдине державне підприємство в Закарпатській області із землеустрою, землевпорядних робіт, яке активно впроваджує наукові розробки в практику земельних відносин та здійснення земельної реформи в Україні, реалізує політику держави щодо наукового обґрунтування перерозподілу земель, формування раціональної системи землеволодінь і землекористувань, охорони земель, створення сприятливого економічного середовища і покращення природних ландшафтів.

Сьогодні в Закарпатському інституті землеустрою працює 78 працівників, з яких один кандидат наук , два здобувачі , 52 мають повну вищу освіту, в тому числі 25 спеціалістів землевпорядників, 4 – ґрунтознавця, 3 – геодезиста- картографа , 4- оцінщика. Для виконання робіт в інституті створено 6 науково-виробничих груп та сертифіковану агрохімічну -грутову лабораторію.
За період своєї діяльності Закарпатський інститут землеустрою виконав значну кількість землевпорядних та проектно-вишукувальних робіт, спрямованих на раціональне використання і охорону земельних ресурсів Закарпатської області.

Найважливішими роботами по землеустрою, що були виконані в попередні роки, є проекти встановлення водоохоронних зон і прибережних смуг по області, схеми розподілу земель колективної власності на паї, інвентаризація земель лісового фонду колишніх сільськогосподарських земель, проекти роздержавлення та приватизації земель, проекти розмежування земель державної та комунальної власності, встановлення меж територій місцевих рад, впорядкування угідь національного природного парку "Синевір",разом з обласним управлінням екологїі створення обласної програми моніторингу грунтів , проект впорядкування територій та нормативно грошова оцінка м. Виноградів, розроблення планів земельно-господарського устрою населених пунктів ,створення цифрових карт меж територій рад та адмінінсративних утворень і одиниць Міжгірського р-ну.
Розроблено робочі проекти рекультвації порушених земель та проекти рекультваціхї земель існючих смітєзвалищ.

Розробено проект галузевого стандарту правила розробки технічної документації із земелеустрою щодо посвідчення права користування земельними ділянками.

Всі провідні спеціалісти обласного управління земельних ресурсів працювали або пройшли стажування в інституті . На базі інституту проходять практику студенти інженери–землевпорядники УжНУ географяічног ф-ту. На час сформовано висококваліфікований колектив який є регіональним центром розробки та впровадження робіт з землеустрою та кадастру

Інститут є регіональним фондом документації із землеустрою. Його база оригіналів документації являється першоджерелами формування меж територій рад, що є основою для ведення землеустрою та кадастру

На даний час спеціалістами інституту за рішенням суду та постановами прокуратури проводиться судово –землевпорядна експертиза.
В стадії завершення проект коцепції організації території басейнів малих річок області.
Вивчено правову природу сервітутів обмежень і обтяжень та розроблено проект внесення змін в нормативно правові акти.

З 2004 року очолює інститут Пересоляк Владислав Юрійович кандидат наук з державного управління , доцент кафедри землеустрою та кадастру географічного факультету УжНУ.

 

19 липня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів