Осінні канікули у школах — скасувати, зимові — продовжити!

Закарпатська влада радить вчитися тепер, поки тепло, й економити на енергоносіях, коли морозно. Закарпатська влада радить вчитися тепер, поки тепло, й економити на енергоносіях, коли морозно.

 

Про те, наскільки доцільною й обґрунтованою є пропозиція обласної влади, розповів "Закарпатці" заступник керівника краю Іван КАЧУР.

З його слів, коли виникла така ідея, то насамперед враховували те, що Закарпаття суттєво відрізняється від всієї України в географічно-кліматичному сенсі. "Мова про те, що у нас практично завжди довга й порівняно тепла осінь, іноді навіть до новорічних свят без снігу та морозів. Тому якщо зараз не робити канікули, а продовжити навчальний процес, то це дозволить суттєво зекономити на енергоносіях: все ж таки легше підтримувати тепло в школі, ніж прогрівати її повністю в морози", – розповів І. Качур.

Але це – лише одна з підстав. Найважливіше ж те, що якщо в теплішу пору вчитися, а в холоднішу – грітися вдома, то вдасться убезпечити дітей від захворювань. "Фактично, ми проаналізували інформацію Національної академії медичних наук України щодо прогнозу можливого розвитку епідемії грипу на сезон 2011/2012, порадилися з нашими лікарями, санепідеміологами й дійшли висновку, що якщо продовжити процес навчання зараз, поки ще порівняно тепло, то вдасться запобігти масовим захворюванням дітей на грип та ГРВІ, що зазвичай і трапляється з різким похолоданням", – додав заступник голови ОДА.

Ще з іншого боку, як каже держслужбовець, триваліші канікули взимку дають нам можливість говорити разом із літнім оздоровленням і про зимове: "Саме так родини матимуть можливість спланувати свій відпочинок: поїхати до дідусів-бабусь на село чи в гори покататися на лижах і запастися міцним здоровим морозним духом ще на половину навчального року". Зрештою, Закарпаття – край зимового туризму, гірськолижного спорту. То чому б ці можливості й не використовувати?

Вчителька однієї з ужгородських шкіл Тетяна, мама 12-річного Вадима, прокоментувала ідею так: "З тих осінніх канікул жодної користі: лише після літа діти включаться в навчальний процес, як уже відпочинок. Потім знову "розкачка" на півтора місяця – і вже свята. Може, так би й краще, аби довші канікули взимку. Принаймні, так можна про якийсь зимовий відпочинок для всієї родини говорити".

І насамкінець ще один вагомий плюс: як би не було, а наш багатонаціональний край споконвіку славився міцними сімейними традиціями, релігійністю, своїми звичаями. Взимку ми святкуємо, почи-наючи від Мікулаша й закінчуючи Святим Василем, а це майже місяць. Родинам хочеться в гості один до одного піти, до батьків поїхати. "А яке гостювання, якщо колядка ще звучить, а вже треба до школи бігти? – ставить риторичне запитання І. Качур. – Якщо ж продовжимо канікули, то й відпочити всі встигнуть, і оздоровитися, і з рідними поспілкуватися. Зрештою, на останнє чомусь завжди часу бракує…"

Ще важливо: за словами заступника голови ОДА, при будь-якому рішенні – перенесенні чи неперенесенні осінніх канікул – навчальний процес у жодному разі не буде зірваний, всі предмети повною мірою викладені. І власне про те, як у котрому районі відпочиватимуть школярі, знатимемо детальніше після 20 жовтня, коли райони проінформують обласну адміністрацію.

Наталія Логойда, "Закарпатська правда"

 

17 жовтня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів