В Ужгороді масово розкрадають цвинтарі та старі котельні

Вандалізм в обласному центрі краю досяг критичних масштабів. Злодії останнім часом обкрадають старі котельні, цвинтарі та майно комунальних служб. І ще жодного із зловмисників не було покарано. Це призводить до того, що вандали посягають на святе – місце поховання визначних людей…

 

Так, цього тижня невідомі осквернили могили закарпатського поета, лауреата Шевченківської премії Петра Скунця і колишнього ректора Ужгородського державного університету (1980 – 1988 рр.) Володимира Лендєла. Вандали забрали бронзові портрети. З проханням знайти зловмисників та притягнути їх до відповідальності до міліції звернулася навіть Закарпатська обласна рада. Проте не факт, що справу швидко закриють – в Ужгороді з пошуком вандалів справжня проблема. І це підтвердив начальник Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області Іван ЦЬОКА на останньому засіданні Ужгородського міськвиконкому цього тижня. За його словами, вандали обкрадають не тільки могили, а й старі котельні та каналізаційні люки. Лише за останній час "безпритульні" ужгородські котельні "чистили" 7 разів. Щоночі тягнуть 10-15 каналізаційних люків та решіток. А причина проста – всі ці об’єкти ніхто не охороняє, тому крадії (в основному це роми) не мають жодного супротиву. Начальник міліції вимагає, щоб за охорону відповідали керівники установ, у відомстві яких знаходяться об’єкти. "Раз так відбуватиметься й далі, то розкрадуть усе майно міста. Якщо така безвідповідальність триватиме, я звернуся до прокурора, щоб притягнути винних до відповідальності за халатність", – заявив Іван Цьока.

Мер Ужгорода Віктор ПОГОРЄЛОВ на це відповів, що наразі завершується інвентаризація, яка повин-на визначити, хто за яке майно відповідальний. Що стосується котелень, то їх планують розпродати, а поки що немає грошей, аби найняти сторожів. Та ж ситуація і з кладовищами. Посади сторожів просто не вписані у штатний розпис заради економії. До речі, за словами мера, виключили ці штатні одиниці ще за попередньої міської влади.

Проблема полягає ще і в тому, що пункти збору брухту із задоволенням приймають люки, решітки та інше майно. Існують також нелегальні точки. Крім того, злодії розбивають викрадені металічні вироби на шматки і так їх здають. Зокрема нещодавно міліціонери затримали чоловіка, в якого знайшли 9 насосів вагою 350 кг кожний. Він розбивав їх удома та розвозив по пунктах прийому брухту. Причому не лише до ужгородських, а й мукачівських та інших.

Ситуацію можуть виправити камери відеонагляду та відповідальність підприємців, які приймають брухт. Але якщо на перше потрібні гроші, яких у місті не вистачає, то перевиховати "любителів халяви" найближчим часом навряд чи вдасться…

Дмитро ГОНЧАР, "Закарпатська правда"

 

06 лютого 2012р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів