Із валізами, напакованими на 500 євро, — через кордон без податків!

Новий Митний кодекс таки запрацює. Парламент мусів затверджувати його двічі, бо після першого прийняття, в листопаді минулого року, Президент ветував закон. Наразі зауваження Віктора Януковича враховані, 21 квітня документ оприлюднили в "Голосі України", а відтак із 1 червня він набирає чинності. Відповідно на футбольне "Євро" туристи їхатимуть до нас уже за новими митними правилами. Отже, що змінилося в Кодексі та як його оцінює громадськість?

 

Новий Митний кодекс таки запрацює. Парламент мусів затверджувати його двічі, бо після першого прийняття, в листопаді минулого року, Президент ветував закон. Наразі зауваження Віктора Януковича враховані, 21 квітня документ оприлюднили в "Голосі України", а відтак із 1 червня він набирає чинності. Відповідно на футбольне "Євро" туристи їхатимуть до нас уже за новими митними правилами. Отже, що змінилося в Кодексі та як його оцінює громадськість – у прес-центрі "Закарпатської Правди" розповідали начальник Чопської митниці Олександр Похилько, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Володимир Приходько та голова Громадської ради при Чопській митниці Мирослава Каламуняк.

Для початку Олександр Похилько поінформував журналістів: у 2012-му Чопська митниця вже перерахувала до Державного бюджету 450,3 млн. грн. А далі перейшов до аналізу нового Митного кодексу. Найбільше закарпатців, мабуть, зацікавить лібералізація системи переміщення товарів через кордон. Так, без мита авіатранспортом їх можна буде ввозити на тисячу євро, а сухопутним та морським – загальною вагою до 50 кг і вартістю до 500 євро (а не 200 євро, як зараз, і не 1000, як було у ветованій Президентом редакції Кодексу). "Правда, це якщо людина в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом доби, а товари – явно для особистого користування. Бо 20 пар однакових джинсів, навіть якщо вони разом укладаються в суму до 500 євро, – це вже товарна партія", – уточнив Олександр Іванович.

Є зміни, яким порадіють брокери, – страховка в розмірі 300 000 євро, що передбачалася як необхідна умова отримання дозволу на здійснення митної брокерської діяльності, відмінена. Як і норма щодо можливості створення магазинів безмитної торгівлі в населених пунктах, де розташовані дипломатичні представництва іноземних держав в Україні. Релізовувати конфісковане майно митні органи теж не зможуть. Згадані функції повністю покладено на державних виконавців.

Схоже, новим Кодексом, в основному, задоволені всі. Так, заступник губернатора Володимир Приходько зазначив: цей документ передбачає лібералізацію митного режиму, сприяння як простим громадянам, так і підприємцям, "зав’язаним" на зовнішньоекономічну діяльність. А останніх на Закарпатті чимало, про що свідчить кількамільярдний (у доларах) оборот експорту й імпорту. Важливим аспектом у забезпеченні прозорості та спрощення процедур митного контролю є розширення сфери електронного декларування. До речі, новий Кодекс також надає суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності право забирати свої товари навіть за необхідності коригування митної вартості, а відтак уникнути псування продукції. До того ж у Кодексі скорочено перелік порушень митних правил, переглянуто процедуру штрафів і покарань, врегульовано порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності митників.

Голова Громадської ради при Чопській митниці Мирослава Каламуняк каже: новий Кодекс обговорювали довго й прискіпливо, тож варіанту, який зрештою підписав Президент, бізнес радий. Адже зараз встановлено прозорі правила гри (є точний перелік документів, які слід подати до митного органу для проходження контролю, строки їх оформлення скоротили з 24-х до 4-х годин). Кодекс також чітко визначає терміни та умови проведення планових і позапланових перевірок, обов’язки і права сторін. Все це разом зменшує ризики проявів корупції та упередженого ставлення до фізичних чи юридичних осіб під час проходження митного контролю.

Словом, Митний кодекс значно спрощує ведення зовнішньоекономічної діяльності та забезпечує прозорість усіх процедур митного оформлення товарів. І що важливо – відповідає нормам Митного кодексу країн Євросоюзу, Кіотської конвенції та СОТ і забезпечує виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань.

Мирослава Галас, "Закарпатська правда"

 

14 травня 2012р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів