Медичний туризм: для чого він українцям і, зокрема, закарпатцям?
Близько 100 млн. доларів українці щорічно витрачають на лікування за кордоном.
Медичний туризм є досить новим поняттям і видом бізнесу. Ще 10 років тому поїздка за кордон задля операції була рідкістю, розкішшю, яку могли собі дозволити одиниці. Нині фактично кожен п’ятий українець надає перевагу лікуванню за межами нашої держави, причому чи не половина з них – закарпатці. Причиною останньому – географічне розташування Закарпаття та культурні, соціально-економічні зв’язки із сусідніми країнами. Цікаво, що медичний туризм торкнувся не тільки країн, які розвиваються, а й високорозвинених західних держав.
У перших люди часто не можуть отримати високо¬кваліфіковану меддопомогу через брак обладнання та відповідних фахівців. У інших, де з обладнанням значно краще, іноді потрібно дуже довго чекати, поки лікарі візьмуться за пацієнта. Так, черги на операцію можуть сягати півроку, а в деяких випадках рік, два й навіть чотири. Особливо це актуально для Канади та Голландії.
Медичним туризмом називається поїздка за кордон, метою якої є отримання медичної допомоги. Підстав для такого кроку чимало, і серед них: висока якість лікування за кордоном; наявність найсучаснішої апаратури, що дозволяє ставити точні діагнози і проводити ефективніше лікування; використання передових методів лікування, які ще не застосовуються у вітчизняній медицині.
Медичний туризм із кожним роком набирає обертів, і все більше й більше людей у всьому світі відкривають для себе нові можливості. Велика кількість жителів США, Європи й СНД користується високопрофесійними медичними послугами за кордоном.
Близько 100 млн. доларів, вважають експерти, україн¬ці щорічно витрачають на лікування за кордоном. У деяких країнах, наприклад, Росії, Білорусі, Німеччині, а найбільше Угорщині – прийом пацієнтів з України поставлено на потік.
Для порівняння: відповідно до даних, отриманих консалтинговою фірмою Deloitte Center for Health Solutions, тільки торік 750 тисяч американців виїздили за кордон вирішувати свої медичні проб¬леми. До 2013 року цей показник може досягти шести мільйонів, а до 2015-го американська економіка не дорахується 162 мільярдів доларів – жителі США витратять їх на медичні послуги за кордоном. Аналогічна картина спостерігається й у Західній Європі: тамтешні пацієнти також хочуть економити на медичному обслуговуванні, яке в них може бути навіть удесятеро дорожчим, ніж за кордоном. Окрім того, неякісне лікування у вітчизняних медустановах щороку викликає все більше невдоволення українців: до прикладу, на 10000 населення в Європі припадає 12 хворих на туберкульоз, в Україні – майже 70, на Закарпатті – близько 60. На захворювання кістково-м’язової системи в країнах ЄС страждає 4-5% населення, по Україні – майже 10% населення, на Закарпатті – близько 6-7%. Рак діагностують майже у півмільйона українців і у 15 із кожної тисячі закарпатців.
У десятці країн – лідерів по прийому пацієнтів по лінії медичного туризму, все впевненіше почувається сусідня з нами Угорщина. Не останню роль відіграють висока якість лікування і порівняно низькі ціни. Для порівняння: ангіо¬пластика, що обходиться у США 35000 доларів, там кош¬тує 11000 дол., операція на серці – 6000-10000 доларів (у США – 30-80 тис. дол.), ендопротезування тазостегнового суглоба – 5400 доларів (у США – 40000 доларів).
Реабілітаційному лікуванню в Угорщині приділяється дуже велика увага, воно є одним з основних і важливих процесів відновлення здоров’я пацієнта, особливо після оперативного втручання або при хронічних захворюваннях.
Угорщина є провідною країною на європейському ринку з технічної оснащеності, застосовуваних методах лікування, інноваційної реабілітації та рівню підготовки кадрів. Крім цього, успіх реа¬білітації та лікування гарантує рекреаційний потенціал країни: це і лікувальні печери, місця видобутку лікувальної грязі і мофети (струменя газів невисокої температури, що виділяються з тріщин земної кори), численні бальнеологічні курорти, купальні.
У столиці Угорщини знаходиться Національний інститут медичної реабілітації, який відіграє провідну роль у своїй галузі не тільки в країні, а й багатьох інших державах світу. Всі реабілітаційні цент¬ри та відділення державних клінік країни працюють за підтримки Європейського Союзу, багато хто з них входить до складу EUROPES 500. Медичні установи Угорщини, що надають реабілітаційне лікування, мають акредитацію і працюють відповідно зі стандартом ISO. У реабілітаційних інститутах і клініках можна отримати наступний перелік послуг цього напряму в медицині: ортопедія – протезування суглобів, реабілітація після ампутації верхніх і нижніх кінцівок, реабілітація після переломів та травм, реабілітація після травми хребта або спинного мозку, реабілітація після інсульту, після травми головного мозку, реабілітація хворих із захворюваннями кісток і суглобів, реабілітація хворих із різними видами туберкульозної інфекції, реабілітація неврологічних хворих, реабілітації захворювань опорно-рухового апарату, реабілітація онкологічних хворих та багато інших.
Як організувати лікування в Угорщині?
Із найскладнішими проблемами лікування, обстежень, операцій, діагностики та профілактики захворювань можна звертатися до нового ТОВ "Європейська медично-наукова група "Угорщина", яке нещодавно з’явилося на вітчизняному ринку і має представництва у Києві й більшості обласних центрів.
Ми готові докласти максимум зусиль для того, щоб допомогти вам зберегти життя і поліпшити здоров’я. Ми будуємо взаємини з клієнтами на основі довіри і взаєморозуміння. Виключна якість усіх послуг, які надаються, і їхня своєчасність – ось переваги лікування з нашими партнерами в Угорщині. Наші па¬цієнти можуть розраховувати на отримання допомоги в найсучасніших діагностичних центрах та клініках. Вони оснащені новітнім обладнанням, а методи лікування та діагностики в них постійно удосконалюються.
Для зручності роботи з українськими громадянами "Європейська медично-наукова група "Угорщина" сприяє в:
• отриманні інформативного матеріалу про лікувальний центр (клініку, інститут);
• організації заочної консультації з письмовою відповіддю з центру (клініки, інституту);
• оформленні віз для пацієнта та супроводжуючих осіб;
• бронюванні готелю для пацієнта і супроводжуючої особи;
• організації зустрічі та проводів в аеропорту;
• послугах перекладача на весь період перебування;
• письмових перекладах медичних висновків;
• роботі з пацієнтом після повернення;
• організації повторних поїздок для пацієнта;
• організації культурно-екскурсійної програми (за бажанням клієнта).
"Закарпатська правда"
До цієї новини немає коментарів