На Закарпатті зафіксовано 9 випадків "свинячого грипу"
Лікарі радять не панікувати.А ще – не займатися самолікуванням і при перших ознаках недуги звертатися до медиків. Бо методи лікування грипу А/Н1N1 та інших видів можуть відрізнятися, тому важливо їх вчасно виявляти, розрізняти й призначати адекватні медикаменти. На цьому наголошують закарпатські лікарі, інфекціоністи, санепідеміологи.
Отже, цього тижня Закарпаття сколихнула інформація про те, що в області зафіксовані й лабораторно підтверджені випадки захворювання людей на вірус грипу А/Н1N1, який більше відомий серед населення як "свинячий грип". В Інтернет-виданнях навіть з’явилося повідомлення, що за життя окремих недужих лікарі напружено борються. Однак спеціалісти спростовують цю інформацію.
Так, за інформацією фахівців ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України", обласна вірусологічна лабораторія проводить постійний моніторинг за циркуляцією збудників респіраторних вірусних інфекцій. Станом на 11.02.2013 р. молекулярно-генетичним методом (ПЛР) підтверджено 7 випадків грипу типу А (H1N1) пандемічний варіант. Експрес-методом підтверджено 2 позитивні випадки грипу типу А (H1N1) сезонний. Проте, як повідомляють у прес-службі управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, в області не зафіксовано жодного випадку захворювання на грип (H1N1) пандемічний (або т. зв. "свинячий грип"), перебіг якого б відбувався з ускладенням та становив небезпеку життю людини.
Проте лікарі наголошують: слід бути максимально уважними. По-перше, на ранніх стадіях захворювання не відрізняється від "класичної" застуди. Симптоми дуже схожі: озноб, кашель, біль у горлі, головний біль, втома, можлива діарея й блювота. По-друге, тактика лікування сезонного грипу та "свинячого" може відрізнятися, тому потрібно вчасно виявити та назначити адекватне лікування. У протилежному випадку грип може призвести до ускладнень (найчастіше це запалення легенів).
А загалом, за інформацією санепідеміологів, ситуація щодо захворювання на грип та ГРВІ доволі спокійна. Так, станом на 7 лютого цього року показник захворюваності на ГРВІ в області становить 37,6 на 10 тис. населення й не перевищує епідемічного порогу (66,5) та є характерним для цієї пори року. На жодній адмінтериторії області епідемічні пороги не перевищено.
"Закарпатська правда"
До цієї новини немає коментарів