Брюсель допоможе у виділенні коштів на трубу Уренгой-Ужгород

для реконструкції

 

Україна залишається серйозним транзитним партнером і Брюссель має намір продовжувати підтримку модернізації ГТС країни, повідомляється в спільній заяві лідерів ЄС та України, прийнятій за підсумками саміту Україна-ЄС, який відбувся в понеділок у Брюсселі.

Так, українська сторона була представлена ​​президентом Віктором Януковичем, а європейська - президентом Ради ЄС Херманом ван Ромпеєм і президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу.

"Лідери підтвердили, що Україна, як транзитна країна, залишається надійним партнером ЄС. Вони також підкреслили важливість газотранспортної системи України для транспортування газу до держав-членів ЄС. ЄС продовжуватиме свою підтримку модернізації української ГТС, як ключовий частини європейської мережі", - наголошується в заяві.

Крім того, в документі йдеться про підтримку України в діалозі з міжнародними фінансовими інституціями для виділення першої позики на реалізацію першочергового проекту з транзиту газу - реконструкції газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород (перша лінія).

Сторони наголосили, що для цього будуть проводиться спільні круглі столи високого рівня для просування розвитку регіонального ринку газу із залученням відповідних членів ЄС, фінансових інституцій та бізнесу.
Крім того, ЄС зазначає, що недавні інвестиції європейських енергокомпаній в Україну були сприйняті як позитивний факт у контексті з’єднання України з європейським ринком.

"Лідери привітали прогрес України у виконанні зобов’язань відповідно до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та визнали необхідність подальших зусиль для виконання всіх зобов’язань", - резюмують глави ЄС і України.

Таким чином, сторони погодилися "і далі підтримувати Енергетичне співтовариство, засноване на принципах солідарності та взаємної вигоди".

У документі також вітається повноцінна участь України в проведенні ядерних "стрес-тестів" за стандартами ЄС і висловлюється сподівання на якнайшвидше остаточне узгодження умов надання кредитів ЄБРР та Євроатому на модернізацію АЕС країни.

Раніше сьогодні Корреспондент.biz повідомив про те, що Україна і Європейський Союз уклали договір про виділення Києву макрофінансової допомоги на суму 610 млн євро.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

 

26 лютого 2013р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів