"Сині" парковки, "червона" зебра та заборонена трава під колесами...
З 15 квітня вступають у силу зміни до Правил дорожнього руху.
Уже з понеділка закарпатським водіям слід вивчити, що таке "удосконалене покриття", звикнути до ввімкнених удень фар та зрозуміти, чому слід не гнати перед автобусом із "жовтим маячком". Із 15 квітня вступають у дію зміни до правил дорожнього руху, прийняті 11 лютого на засіданні Кабміну. Як пояснюють працівники ДАІ, ці нововведення суттєво конкретизують деякі положення існуючих правил. А ще завдяки їм з’являться нові цікаві знаки та кольорові розмітки.
Постійно увімкнені фари?
Загалом нові знаки, розмітки та терміни були потрібні, аби привести наше законодавство до міжнародних стандартів. Принаймні так пояснили в ДАІ. Суттєвої революції в житті водіїв не буде – нових правил небагато і вивчити їх можна досить швидко. То про що йде мова? Зміни до правил забороняють, зокрема, паркувати авто на "газоні". Юридично це звучить "ділянка однорідної території з дерновим покриттям, яке штучно створюється шляхом посіву й вирощування дерностворюючих трав".
Як розповів заступник начальника УДАІ УМВС України в Закарпатській області, полковник міліції Юрій ВЕЙКАЙ, це надзвичайно важливо, адже машин, припаркованих на газонах, чимало. За це водія можуть тепер оштрафувати на 255 – 340 гривень". Також із 1 жовтня до 1 травня згідно з новою редакцією всі авто за межами населених пунктів мають їздити з увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар. Таким чином, мовляв, буде краще видно машину на дорозі.
До речі, в змінах до правила сказано: темним часом доби треба вважати період "від заходу до сходу сонця". Раніше таким називали період від закінчення вечірніх сутінків (30 хвилин після заходу) до початку ранкових сутінків (30 хвилин до сходу). Ще одне нововведення – дорожні знаки мають перевагу над дорожньою розміткою. Як пояснюють експерти, раніше вони нерідко суперечили розмітці. Бувало так, що розмітка вказує на можливість руху зі смуги в різних напрямках, а знак над дорогою, що рухатися можна тільки прямо. При цьому незрозуміло, чим керуватися водієві. Зараз пріоритет буде закріплений за постійним знаком.
Обережно, лижники!
Крім іншого, з понеділка з’явиться низка нових дорожніх знаків. Наприклад, "Пункт зупинки трамвая", "Кінець пункту зупинки трамвая", "Культова споруда", "Промислова зона", "Фото-, відеофіксація порушень". Ще один придумали для нашого краю – "Лижник". Він попереджатиме водія про те, що поруч є гірськолижні траси, де люди катаються на лижах або займаються іншим зимовим видом спорту. Окрім того, водіям слід вивчити знак "Кінець дороги з удосконаленим покриттям". "Мова йде про те, що закінчується асфальтно-бетонне покриття й починається ґрунтова дорога. Думаю, це важливо знати нашим автолюбителям", – пояснив заступник начальника УДАІ УМВС України в Закарпатській області. Ще один актуальний знак – "Початок щільної забудови". Він свідчить про те, що водію слід обмежити швидкість до 60 кілометрів на годину, адже саме в цьому районі проживає багато людей. Це стосується переважно великих міст, але його встановлюватимуть і в нас – цілком можливо, в районі Боздоського парку в Ужгороді.
Різнокольорові дороги
Ще одна цікава деталь – на автошляхах краю з’являться нові кольори. До білої й жовтої дорожньої розмітки додасться синя, яка позначатиме місця парковки на проїжджій частині, й жовтогаряча – тимчасова розмітка. А ще червона, яка попереджатиме водіїв про пішохідний перехід із підвищеною небезпекою. Ще з’являться "острівці безпеки". Вони слугуватимуть для тих краян, які не встигли перебігти перехід і змушені чекати своєї черги на дорозі. Як зауважив Ю. Вейкай, такі місця намалюють, наприклад, в Ужгороді на переходах біля площ Шандора Петефі та Дружби Народів. Усе це, на думку авторів змін, дозволить поліпшити реакцію водіїв на дорожні умови.
"Шкільним автобусам" – жовті маячки
Також із правил виключили пункт, згідно з яким обганяти транспорт дозволяють тільки з лівого боку. Цей пункт суперечив поняттю "обгін", який сам по собі передбачає виїзд на зустрічну смугу, що знаходиться тільки ліворуч від автомобіля. Праворуч, як відомо, може бути тільки смуга для руху в одному напрямку з вами. Також нові правила передбачають посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком "Діти". Водіям у таких випадках обов’язково треба знизити швидкість, а в разі необхідності – зупинитися. До речі, автобуси, які перевозитимуть дітей (наприклад, "Шкільний автобус") матимуть жовтий маячок. Раніше його заміняла аварійно-світлова сигналізація. Крім того, новими правилами заборонено встановлення на проїзній частині предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню авто, за винятком деяких випадків. Наприклад, оформлення ДТП, дорожні роботи, обмеження руху, передбачені законодавством.
Деякі правила не запрацюють з понеділка?
Як пояснив полковник Юрій Вейкай, ці зміни вступають у силу 15 квітня, але карати за їхнє невиконання будуть лише через 2-3 тижні. "Ми розуміємо, що має пройти час, аби наші водії звикли до нововведень, – зізнався заступник начальника. – Через це працівники ДАІ, якщо побачать подібне порушення, обмежуватимуться усним попередженням та профілактичною роботою". До речі, цілком можливо, що так скоро не з’являться нові знаки та кольорові розмітки. Адже цим повинні займатися органи місцевого самоврядування, які не завжди оперативно відгукуються на зміни на дорогах. Проте це вже інша історія. А наразі порадимо водіям уважно вивчити нові зміни до правил дорожнього руху.
Дмитро ГОНЧАР, "Закарпатська правда"
До цієї новини немає коментарів