Через спеку викликів "швидкої" в Ужгороді побільшало на 20 відсотків
Екстремально високі температури випробовують закарпатців на міцність. Найважче доводиться літнім людям і тим, у кого високий артеріальний тиск та серцево-судинні захворювання. Але й молоді та здорові почуваються не надто комфортно. Тож "Закарпатка" з’ясовувала в фахівців, як пережити спеку без шкоди для здоров’я.
Що погода таки позначається на самопочутті краян – свідчить статистика викликів "швидкої". Головний лікар Ужгородської станції швидкої медичної допомоги Степан Чулак запевняє: їх кількість збільшилася відсотків на 20. Якщо раніше щодня виїздили за 65 – 70-ма дзвінками на "103", то тепер – 85 – 90. Зросла й частота викликів до тих, кому стало зле на вулиці, у громадських місцях. "Переважно проблеми виникають у гіпертоніків, таких випадків маємо до 35 на день", – каже Степан Степанович.
Що ж робити, аби якомога легше перенести спеку? Санепідеміологи у зв’язку з екстремальними температурами рекомендують керівникам навіть регулювати режим праці (зокрема й скорочувати робочий день). Вдома та в офісних і виробничих приміщеннях варто захищати вікна від сонця – за допомогою штор, жалюзі чи спеціальної плівки. Стануть у нагоді й кондиціонери та електричні вентилятори. Ну а працюючи на відкритому повітрі, обов’язково використовуйте головні убори та сонцезахисні окуляри й майте запаси прохолодної води. Взагалі пити в спеку потрібно вдосталь, і найкраще – воду з соком лимона або компоти. Алкоголь – ні в якому разі, солодкі напої теж небажані.
Сімейний лікар Ужгородської міської поліклініки Наталія Мельник каже, що найбільше потерпають від жаркої погоди літні люди та ті, хто має серцево-судинні захворювання. Для них конт¬роль артеріального тиску є обов’язковим – це запорука уникнення інфарктів та інсультів. "Високий тиск у спеку – це порохова бочка. Можливий навіть варіант "вийшов на вулицю – і впав". Тому обов’язково відвідайте лікаря для коригування терапії. Заодно отримаєте рецепт для придбання препаратів від гіпертонії на пільгових умовах – держава ж фінансує відповідну програму", – нагадує Наталія Богданівна.
Молодшим закарпатцям пані Наталія радить бути обережними з кондиціонерами: їх не можна встановлювати на надто низькі температури. Найкраще, коли різниця між градусами надворі й у приміщенні не перевищує десяти. Холодний душ на розгарячене тіло – теж погана ідея. Торік таким чином від інфаркту помер зовсім молодий чоловік. Тож вода має бути хоч ледь теплою. А загалом усім лікарка рекомендує уникати холодних газованих напоїв – через них зараз трапляється багато ангін.
Наостанок, дивлячись на купу людей, які ополудні засмагають на берегах Ужа (і думаю, така ситуація на всіх водоймах), хочеться нагадати: не зловживайте сонячними ваннами! Лікарі застерігають – це загрожує раком шкіри. Загаряти можна лише до 10-11-ї ранку чи після 17-ї. Тим, хто вживає певні ліки (зокрема й гормональні препарати), взагалі слід уникати сонця.
Мирослава Галас, "Закарпатська правда"
До цієї новини немає коментарів