"Бізнес" по-ужгородськи: Кому під’їзд, а кому котельню для тенісу...
Наприкінці минулого тижня ужгородців хотіли позбавити приміщення на Корзо та забудувати землю біля спорткомплексу "Юність". Проте підприємцям це не вдалося зробити – мерія не дозволила. Натомість віддали в приватні руки приміщення колишнього знакового для мешканців міста ресторану "Червона ружа" та стоматологічної клініки на Минайській. А ще в мерії нарешті зрозуміли: можна використовувати колишні котельні, зробивши з них спортивні зали. Все це міські депутати вирішили на останній сесії, де прийняли чимало питань, важливих для Ужгорода.
На Корзо не можна забирати під’їзди
У сесійній залі обрані ужгородцями депутати голосували майже півдня – від дозволу на виділення землі до розподілу грошей для комунальників. Проте гаряче стало, коли розглядали питання про …під’їзд одного з будинків. А все тому, що він знаходиться в історичному приміщенні на Корзо,11. Один із місцевих підприємців попросив оформити за ним право на користування частиною двору, щоб обслуговувати сусідній заклад. Щоправда, мешканці будинку категорично виступили проти, адже їм проходу у власний двір лишалося метр і 20 сантиметрів. Через це люди навіть у сесійну залу до депутатів пробралися з боями та влаштували там міні-мітинг. І все ж депутати спочатку не дослухалися до мітингуючих та вирішили віддати це майно підприємцю. Хоча б тому, щоб він привів до ладу територію Корзо. Але потім мерія передумала – вже після сесії очільник міста зібрав нараду за участі керівників фракцій та груп, і вони вирішили накласти вето на це питання й відправити його на "доопрацювання".
Продати "Червону ружу"
А ось інше приміщення в центрі таки віддали. Мова йде про знаковий для ужгородців ресторан всіх часів – "Червону ружу". Це історична будівля вже довгий час не експлуатується, й інвестиції туди будуть дуже вчасними. За яку ціну придбають? Мер її називати не став – лише припустив, що це буде така ж сума, за яку продали готель "Корона". Окрім цього приміщення, мерія вирішила пустити з молотка будівлю на Минайській, 23, де раніше була філія стоматологічної поліклініки та ділянки на вулицях Джамбула, Корятовича, Фединця, Собранецькій та Грушевського.
А ось землю біля "України" міська влада вирішила залишити собі. Справа в тому, що заволодіти нею хотіла фірма, яка все ніяк не розпочне будівництво біля універмагу, обгородивши ділянку парканом. Звісно, міські обранці не захотіли на цій території ще один довгобуд та не повірили навіть в обіцянки, що там буде багаторівнева парковка.
Деяке ж майно на сесії депутати здали в оренду. До прикладу, приміщення котельні за адресою вул. Володимирська, 26а. Вона дісталася громадській організації "Ужгородська міська федерація настільного тенісу". Любителі цього виду спорту вирішили переобладнати колишній символ централізованого опалення на зал для ігор у теніс. Отримали це приміщення на 2 роки та 11 місяців, хоча хотіли на 49 років. Утім, депутати вирішили: треба переконатися, що там займатимуться тенісом, а не комерцією.
Замість школи – котельню
До речі, про власність міста. Міські депутати на сесії вирішили збільшити фінансування комунального майна. Навіть за рахунок водопостачання та функціонування гуртожитків. Так, мерія вирішила забрати більше 350 тисяч із Програми передачі гуртожитків у власність громади міста та 1 млн. грн. – за рахунок зменшення бюджетних призначень по реалізації Програми "Питна вода". Що цікаво, із виділених грошей планують зробити ремонт у будівлі мерії. Цим же рішенням передбачено перенаправити 100 тис. грн. із будівництва школи в мікрорайоні "Боздош" на зведення міні-котельні 19-ї школи та 42-го дитсадка.
Окрім того, згадали депутати на сесії і про відпочинок. Вони вкотре нагадали ужгородцям, що купатися на Радванському кар’єрі заборонено. А ще вирішили офіційно заборонити плавати в дериваційному каналі, водоймах по вул. Чурговича та Озерній і в озері поблизу ЗОШ № 12 та 15. І вирішили, що слідкувати за цим мають працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Дмитро ГОНЧАР, "Закарпатська правда"
До цієї новини немає коментарів