Банки відтепер платитимуть гроші навіть покійникам
Судова палата із цивільних справ Верховного Суду України прийняла постанову
Судова палата із цивільних справ Верховного Суду України прийняла постанову, відповідно до якої українські банки зобов’язані платити відсотки за депозитами не лише за життя , але і після смерті вкладників, – пишуть Вести.
"До цього часу у фінустанов не було єдиного підходу в цьому питанні. Одні банки продовжують нараховувати відсотки за вкладом аж до закінчення терміну його розміщення (або до дати витребування вкладу спадкоємцем ). А інші припиняють нарахування ставки відразу після отримання документів, що підтверджують факт смерті вкладника " , - пояснив нам голова відділу депозитів банку ПУМБ Микита Малясов .
Зазвичай фінансисти дізнаються про бід , коли за грошима покійних вкладників зі свідченнями про смерть приходять спадкоємці: вони заявляють про свої права на депозит і починають оформляти спадщину (займає близько півроку, весь цей час гроші залишаються на рахунку) .
Юристи пояснюють неоднозначний підхід до виплат відсотків відсутністю чіткого юридичного формулювання на цей рахунок у чинному законодавстві і різними трактуваннями Цивільного кодексу.
"Фінансисти роблять усе, щоб поменше платити за депозитами, і наживаються навіть на мертвих. У підсумку спадкоємцям доводиться через суд змушувати банки платити відсотки за весь термін розміщення коштів" , - каже старший партнер адвокатської компанії "Кравець та Партнери " Ростислав Кравець.
Досі у судів місцевого значення не було єдиної позиції в таких справах: одні вимагали від банків нарахувати відсотки на весь термін дії вкладу покійного, інші - лише до моменту смерті.
"Тепер суди будуть зобов’язані виносити рішення на користь громадян - змушувати банки виплачувати відсотки за весь термін розміщення грошей" , - запевнив Кравець.
До цієї новини немає коментарів