Де і за скільки зустріти Новий рік
Кажуть, або за кілька місяців або ж в останній момент. До зустрічі Нового року кожен готується по своєму, по особливому. Отже, де і за скільки в краї можна зустріти Новий рік?
Традиційно є кілька найпопулярніших варіантів. Отже:
У компанії друзів у ресторані
Для когось це привід вдягти найкращу сукню, взуття, аксесуари. Як кажуть, на людей подивитися і себе показати. Таке задоволення в Ужгороді обійдеться не дешево – від 650 до 1500 гривень. Залежно від закладу. В ціну входить обмежена кількість напоїв та алкоголю, святкове меню, яке у більшості закладів складається із холодних страв та однієї-двох гарячих. Подекуди у ціну включають і десерт. Плюс послуги ведучих, які розважатимуть вас впродовж вечора. У багатьох випадках це Дід Мороз та Снігурка. Деякі ресторани за цю ціну пропонують ще й святковий феєрверк.
Відпочинок в горах
Гірськолижні курорти або ж просто будиночок в горах. Зелений туризм в краї за останні роки набув популярності. Найчастіше йому надають перевагу українці з центральних та східних областей. На період новорічно-різдвяних свят будинок треба замовляти ще в кінці літа або ж на початку осені. "У нас є такий на 4 кімнати, ми як правило здаємо його для великої компанії і на кілька днів – з першого до 8 січня. Є постійні клієнти, які щороку приїздять з Донецька на новий рік, але щороку питають й інші, готові навіть переплатити вдвічі" - каже власник садиби у Тур’я Реметі пан Василь. Якщо не в сезон (весна та осінь) місце в кімнаті садиби коштує 40-60 грн, то в новорічний ціна зростає втричі. Так 4 кімнатний будинок для компанії з 8 людей обійдеться в 1000-1200 гривень за добу. І здають їх нагадаємо, тільки на довший період. Тому туристам, які приїздять на всі канікули садиби здають охочіше ніж тим, які суто на новорічну чи різдвяну ніч. Як каже сам пан Василь, тим, хто приїздить на тиждень, готовий зробити чималу знижку. Здати той же дім (4 кімнати на 8 чорловік) може і за 800 гривень за добу.
Квартири подобово.
Такий варіант найчастіше використовує молодь, яка хоче зібратися великою компанією і без нагляду батьків. Ціна питання від 500 до 1200 гривень за одно-двокімнатну квартиру в Ужгороді. Це знову ж таки вдвічі, а то і втричі дорожче ніж зазвичай. Ціна залежить від стану помешкання та його розташування. 2 кімнатну квартиру пропонують за 2400 гривень, це за умови заселення 31 грудня і виселення 2 січня в обідній час.
Чани
Улюблений відпочинок багатьох Закарпатців і не тільки. Погрітися у котлі на вогнищі частенько приїздять словаки, білоруси і росіяни. Владислав, для якого чани це сімейний бізнес, зізнається, що місця у будинках замовили ще у вересні, останні дві кімнати зайняли на початку листопада. Новорічні свята – це період коли можна заробити більше, ніж за весь весняний чи осінній період. Якщо впродовж року ціна процедур у чані 250 гривень за годину, то на період свят – 500 гривень, плюс плата за помешкання – це ще 100 гривень за особу. Незмінними залишаються тільки ціни на продукти. Навіть для тих, хто зустрічатиме рік коня серед гір і лісів підприємці все одно дбають про святкову програму – Дід Мороз і Снігурка принесе подарунки та гарний настрій навіть у далекі гори і на широкі полонини.
Вдома з родиною
Найтрадиційніший спосіб провести старий та ступити у новий рік – це святковий стіл вдома. Посидіти в колі родини, запросити сусідів чи родичів. Так чи інакше кожен до свят намагається накрити найбагатший стіл.Адже ми усі віримо: як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Ясна річ, що кожен по різному планує витрати на новорічну смакоту, хтось із червоною рибою та ікрою, а хтось із звичним салатом олів"є. Тому тут питання ціни досить спірне. Одні вкладуться в 3-4 сотні гривень, а інші планують витратити понад тисячу гривень.
Поїздки за кордон
Новий рік за кордоном. Популярна туристична послуга серед закарпатців. Чи то широка наявність "перепусток" чи то близькість кордонів. Тут є два методи та способи подорожувати: власними силами або ж звернутися до туристичного агентства. Якщо ви будете їхати самостійно, то тут важливо – забронювати номер в готелі (бажано заздалегідь). Раннє обійдеться дешевше, адже якщо бронювати в останній момент, то може не залишитися місць, а ті що і є – коштують дорожче. В останній момент можуть збирати валізи ті, хто має діючу шенгенську візу і користується гарячими турами. Але тут пощастить або є не пощастить. Є шанс не дочекатися туру і лишитися з валізами вдома. Наразі туристичні агентства пропонують за 118 євро поїхати на 4 дні до Будапешта, за 180 до Праги, 6 днів у Чехії обійдуться в 250 євро. У вартість включений транзит та поселення в готелі, це у випадку якщо у вас не передбачено нічних переїздів. Одним словом пропозицій безліч, на будь-який смак. Новий рік в найближчих до нашого краю європейських країнах (автобусний тур) обійдеться в 100-300 євро.
Однак головне не де, а з ким, тому потурбуйтеся аби в Новий рік з вами були найкращі, найрідніші люди.
Uzhgorod.net
До цієї новини немає коментарів