"Передача символу віри, дива і надії Вифлеємського вогоню – місія українських пластунів", –Андрій РЕБРИК
Скаути і українські пластуни мають священну місію – напередодні різдвяно-новорічних свят вони вирушають за Вифлеємським вогнем і поширюють його світом.
Усі подробиці цього заходу, сповненого добра і надії, ми дізналися у координатора Міжнародної акції Вифлеємського Вогню Миру в Україні Андрія Ребрика.
- Кому і коли вперше прийшла ідея роздавати Вифлеємський вогонь?
Андрій Ребрик: Ця традиція немає глибокого коріння, але як усе, що несе добро, швидко прижилася в Європі. Ідея поширювати Вифлеємський вогонь миру – належить австрійській національній телерадіокомпанії ORF з міста Лінц. Перша акція відбулася у 1986 році. Із самого початку вона планувалася як моральна підтримка неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги і уваги в передріздвяний час. Місцеві скаути, як тільки дізналися про цю акцію, запропонували свою допомогу. З 86-року представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей в одному з соборів Відня (щоразу це інший храм) естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
- Як до цієї справи долучилися українські пластуни?
Андрій Ребрик: Українські пластуни це аналог світових скаутів. Нам близька і зрозуміла ідея цієї широкомасштабної акції. Тому й питань про її підтримку не виникало. Головне завдання пластунів, аби вогонь миру отримало якомога більше українців. Вони передають Вифлеємський Вогонь Миру українській громаді, церквам, несуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Останні 5 років пластуни передають Вогонь українцям у діаспорі - в Європі, США, Канаді, Австралії, Аргентині тощо.
- Як визначають серед пластунів, хто отримає право везти-передавати вогонь?
Андрій Ребрик: Усе просто. Пластовий провід оголошує конкурс для тих, хто хоче взяти участь в акції. Діти та дорослі зголошуються, а тоді починається підготовка до мандрівки за Вогнем.
- Відколи вогонь передають на Закарпаття?
Андрій Ребрик: Від самого початку акції пластуни передавали Вогонь і на Закарпаття - причому завжди в усі храми - і римо-католицькі, і греко-католицькі і православні. Акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.
- Розкажи про деталі цьогорічного маршруту передачі вогню...
Андрій Ребрик: В цілому, цьогорічий маршрут Вогню має кілька стратегічних напрямків. Перший - українські пластуни отримали у Відні та передали Вогонь українській громаді Австрії та Німеччини (у Мюнхені). А вже за тиждень делегації пластунів повезли Вогонь українцям з Литви, Латвії, Естонії, Румунії, Сербії та Словаччини. Крім міжнародної складової, в Україні пластуни вже передали Вогонь українцям на у Львові та Києві, а також у Тернополі, Чернівцях, Івано-Франківську, Луцьку і в десятках інших міст України. Київські пластуни також передали Вогонь Миру у посольства США, Латвії та Естонії.
- Коли у закарпатські домівки прийде Вогонь?
Андрій Ребрик: В Ужгороді передача Вифлеємського Вогню відбудеться 29 грудня, у неділю на Службі Божій у Хрестовоздвиженському греко-католицькому Кафедральному соборі о 9-45. Свічка буде горіти у храмі аж до 7 січня. Тому кожен бажаючий може принести й собі додому світло Вифлеємського вогню і запалити свічку на Святу Вечерю.
Розмовляла Вікторія Сенгетовська
До цієї новини немає коментарів