Важкі травми та отруєння – перші наслідки зимових свят. Не втрачайте голови, друзі!

Часто для закарпатців новорічно-різдвяні гуляння закінчуються лікарняним ліжком. Більшість пацієнтів, які потрапляють в лікарню – перебувають у стані сп’яніння - кажуть медики. Й додають, що надмірна кількість спожитого алкоголю – головна причина важких травм та отруєнь.

 

Завідувач приймального відділення Ужгородської клінічної лікарні Маріанна Кіш каже: "Щодня до нас звертається більше вісімдесяти пацієнтів з різними захворюваннями. Серед них - троє-четверо потрапляють з гострою алкогольною інтоксикацією. На свята кількість пацієнтів зростає. За добу їх може бути восьмеро і більше.
Шампанське, горілчано-коньячні вироби та елітний дорогий алкоголь - перелік напоїв, за якими закарпатці готові стояти в черзі напередодні новорічно-різдвяних свят. "Взимку попит на цю продукцію зростає в кілька разів. У новорічну ніч покупців на алкоголь - хоч греблю гати. Навіть підвищення цін не стримує закарпатців купувати дорогі напої", – каже ужгородська продавчиня Христина Глюцик. З власного досвіду ділиться: "В новорічні та різдвяні дні люди купують одразу кілька пляшок спиртних напоїв. Серед покупців – не лише молодь, а й люди старшого віку".
Інша небезпека – травматична. У період свят кількість пацієнтів з важкими травмами збільшується в рази. Закарпатці падають не лише на вулиці, частіше травмуються у побутових умовах. Тож у ці дні медики працюють у посиленому режимі. Лікарі бідкаються, пацієнти напідпитку – не йдуть на контакт. "Нам морально важко надавати медичну допомогу п’яним, – каже травматолог Володимир Ландовський. - Після новорічних гулянь люди часто приходять неадекватні. З такими пацієнтами неможливо спілкуватися. Адже п’яний тверезого не розуміє. Взимку за добу до нас звертається 30-35 травмованих. Люди падають на вулиці, травмуються у побутових умовах. У період новорічних свят до травмпункту звертається до півсотні краян.
Медперсонал приймального відділення ужгородської міської клінічної лікарні теж скаржиться на пацієнтів, які перебувають у стані сп’яніння. Такі хворі порушують спокій інших та заважають працювати. А ще, часто проявляють агресію та влаштовують бійки – кажуть лікарі. "Вони кричать та ведуть себе неадекватно. Це негативно впливає на стан важкохворих, які лежать у нашому відділенні. Іноді можуть нашкодити як собі так і оточуючим", - розповідають лікарі.
Зловживання алкоголем шкідливе не лише для тіла, а й для душі – вважає церква. "Алкоголь корисний лише тоді, коли його п’ють з лікувальною метою", – наголошує голова відділу у справах сім’ї та молоді Мукачівської православної єпархії, протоієрей Віктор ПАЛОШ.
Молодь – головна категорія споживачів алкогольних напоїв, а відтак і пацієнтів. У період новорічних та різдвяних свят смертельні випадки алкогольного отруєння, на щастя – трапляються рідко. Проте, для деяких пацієнтів, які випили зайву чарку – зимові свята закінчуються у реанімаційному відділенні. Не втрачайте голови, друзі.

Мирослава Куруц для uzhgorod.net.ua

 

26 грудня 2013р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів