Професор Ярослав Лазур: "В УжНУ реалізується програма подвійних дипломів"
Курс на Європу взяли випускники Ужгородського вишу. Закарпаття, яке географічно межує з країнами-членами Євросоюзу, за потреб сьогодення готове запропонувати висококласних спеціалістів. Більше того, саме таких фахівців потребують роботодавці.
Умови ринку праці добре усвідомили на факультеті європейського права та правознавства. Відтак, студентів Ужгородського національного університету до вимог працедавців готують ще за партами вишу, каже Ярослав Лазур, професор, декан факультету європейського права та правознавства УжНУ: "Багато роботодавців потребують спеціалістів, які зможуть реалізувати їх завдання щодо транскордонного співробітництва, зовнішньоекономічної діяльності, співпраці у всіх можливих сферах".
В цілому, переконані фахівці, з огляду на перспективу підписання угоди з асоціацією ЄС, варто подбати про міжнародний імідж. Зокрема, це стосується навчальних закладів. Система освіти має відповідати європейським стандартам, зміст навчання має враховувати ті поняття, які вкладаються на теренах європейського простору. Такі вимоги потрібні у першу чергу випускникам, аби вони були конкурентноздатними і розуміли систему європейського простору. Намагання викладачів ужгородського вишу вже оцінені іноземними партнерами. Студенти нині стажуються у 30 країнах світу, доповідає Федір Шандор, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ. "Студенти після закінчення вузу, просто не залишаються в Україні. Вони затребувані. Це дуже боляче, з одного боку, що ми втрачаємо висококласних спеціалістів. Але, насправді такі речі показують, що ми добре їх навчили – ринок їх купив".
Якщо говорити мовою цифр, то лише 10% випускників університету працюють за обраною спеціальністю, в абсолютних вимірах – 70% працевлаштувались за дотичними спеціальностями. Педагогічний склад вишу, розуміючи затребуваність іноземцями вітчизняних спеціалістів, нині активно працює над створенням програм та проектів, що сприятимуть вдалому працевлаштуванню. Ярослав Лазур, професор, декан факультету європейського права та правознавства УжНУ: "В університеті реалізується програма подвійних дипломів. Як приклад, діє угода із університетом міста Скаліца (Словаччина). Студенти, які навчаються в Ужгородському національному університеті, мають можливість за пільговими умовами отримати диплом іноземного вузу, тобто паралельно вступити на навчання у Словаччині".
А для тих студентів, які не мають змогу навчатись за кордоном, розроблено програму дистанційної освіти. Цей проект теж реалізовується у рамках подвійного навчання, продовжує Ярослав Лазур, професор, декан факультету європейського права та правознавства УжНУ: "Особа, паралельно навчаючись в іноземному вузі може частину лекцій отримати (прослухати) за допомогою дуже потужних телекомунікаційних центрів, які нещодавно були встановлені в Ужгородському національному університеті. Тобто, не обов’язково їхати в іноземний вуз за кордон, необхідну базу знань можна отримати й на місці".
Такі приклади співпраці для Європи вже давно не новація. Україна ж лише нещодавно почала подібну практику, однак позитивних прецедентів вже чимало. Відповідні намагання вузів підтримує і міністерство освіти. Адже, як показує досвід, подвійний диплом неабияк сприяє молодому спеціалісту у пошуках хорошої роботи. Федір Шандор, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ. "Наші студенти цінуються, в першу чергу, за універсалізм. У нас, з одного боку, доволі серйозна проблема, що ми не даємо дуже вузьку спеціалізацію, а з іншого боку – універсалізм нашої вищої школи дає можливість їм швидко зорієнтуватись на ринку праці, раніше, ніж жителі інших країн".
Зрештою, яку б спеціальність – економічну, юридичну чи творчу не обирали б абітурієнти, головне - добре орієнтуватись у професії. Не менш важливим є вміння адаптуватись і швидко реагувати на потреби ринку праці. А як відомо, найсильніші і найрозумніші своє місце під сонцем знайдуть і втримають.
Євгенія Фанта для Ужгород.net
До цієї новини немає коментарів