Експерти: "Вітчизняна податкова система є однією з найгірших у світі!"

Податкова система України залишається однією з найгірших у світі. Її "з’їдає" корупція, складна система адміністрування та велика кількість самих податків. Дисбаланси податкової системи України створюють нерівномірні податкові навантаження та, як результат, призводять до збільшення тіньового сектору економіки, - повідомляє Радіо Свобода.

 

Складна система адміністрування є джерелом корупції і не дозволяє пересічному платникові податків виявити, на що саме ідуть сплачені ним гроші, зазначають фахівці. Серед тих, хто провадить моніторинг податкової системи України, такі відомі міжнародні інституції, як Світовий банк і аудиторська компанія Price Water House Coopers.
Попри те, що українці сумарно платять одні з найвищих податків у світі (в Україні існує близько 20 податків всеукраїнського значення і до десяти податків місцевого значення), вони не знають, куди ідуть їхні гроші: на зарплати і пенсії, на ремонт місцевих доріг і побудову освітніх закладів – чи на збільшення соціальних виплат чиновникам і силовикам.
Для порівняння: в Євросоюзі таких податків удвічі менше, але ЄС перебуває на першому місці у світі за виділенням коштів на соціальний захист своїх громадян – до 30 відсотків від ВВП, за даними агенції Євростат. В Україні – це лише 8 відсотків.
Особливо ця різниця помітна у сфері пенсійного забезпечення, що його українці фінансують з державного бюджету через Пенсійний фонд. У ФРН мінімальна пенсія становить 350 євро за умови відсутності жодного дня трудового стажу, середня пенсія наближається до 800 євро на місяць. У Франції мінімальна пенсія становить 500 євро на місяць, у Великобританії –760 євро. В Україні середня пенсія становить приблизно 137 євро (понад 1400 гривень). Ці дані надані експертами Інституту світової політики, які проводили відповідні дослідження з європейськими колегами.
Корупцію створює непрозоре адміністрування податків, стверджують експерти.

[a href="
http://www.radiosvoboda.org"]Радіо "Свобода"[/a]

 

17 січня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів