Віртуальну валюту не підпускають до кордонів

У світі стрімкого поширення набуває віртуальна валюта Bitcoin, багато зарубіжних країн із захватом описують вигоди від її використання. Проте широке її популяризація веде до дискредитації офіційних валют, які на відміну від Bitcoin, мають ресурсне підкріплення і механізми ціноутворення.

 

Використання ж віртуальних грошей, передусім, несе ризики спекулятивного характеру і створює грунт для поширення шахрайських дій і схем, повідомляє інформаційно-аналітичний портал Inpress.ua.
За підсумками засідання експертної групи за участю представників Центробанку, МВС і ФСБ, в Генпрокуратурі оцінили ризики використання "біткоінів" та інших віртуальних валют. На думку експертів, вони несуть високий ризик порушень майнових прав громадян і не можуть використовуватися громадянами і організаціями.
У прокуратурі нагадали, що ст. 27 федерального закону "Про Центральний банк РФ" офіційною валютою РФ є рубль, введення інших грошових одиниць і їх сурогатів забороняється. "Біткоіни" визнали грошовими сурогатами, які не можуть бути використані громадянами і юридичними особами. Крім того, у відомстві відмітили, що як віртуальна валюта біткоін не має забезпечення реальною вартістю.
"Ціна на нього визначається виключно спекулятивними діями, що спричиняє за собою високий ризик втрати вартості і, як наслідок, порушення прав громадян, що тримають його, і організацій", - відмічають в Генпрокуратурі. Також повідомляється, що власники віртуальної валюти на сьогодні не мають можливості захистити свої права в судовому і адміністративному порядку.
Раніше Банк Росії виступив із зверненням, в якому застеріг громадян і юридичних осіб від використання віртуальних валют і якого-небудь обміну за допомогою їх. На думку ЦБ, у зв’язку з тим, що випуск такої валюти відбувається анонімно, існує великий ризик бути залученим в протиправну діяльність, пише Delovoe.tv.
Як повідомляв Inpress.ua, перше у світі безпечне сховище віртуальної валюти Bitcoin під назвою Elliptic Vault відкрилося в Лондоні. Його засновники дають клієнтам повну гарантію збереження їх грошей. Elliptic Vault застосовує технологію "глибокого" зберігання Bitcoin - коли доступ до віртуальної валюти закодований і фізично відключений від Інтернету - на серверах, що зберігаються в місці, що максимально охороняється
Тим часом, американська платіжна система PayPal, через яку проходять більшість операцій в Інтернеті, готується вийти на вітчизняний ринок. Це означає, що наші користувачі зможуть виводити засоби зі своїх рахунків, а не тільки платити, як це йде зараз. При цьому Україна - найпривабливіша країна СНД для PayPal.
Торік найпопулярніша система електронних грошей в СНД - WebMoney - стала забороненою в Україні. Так, Міністерство доходів і зборів добилося 4 вересня блокування нових рахунків платіжного сервісу WebMoney, на яких знаходиться близько 1 млн. грн.
"Було встановлено, що замість того, щоб виконати вимоги Нацбанку і узаконити свою діяльність, платіжний сервіс WebMoney відкрив нові рахунки і, швидше за все, не попередив своїх клієнтів про можливі проблеми з цими рахунками", - повідомили в прес-службі Міндоходів.
Раніше прес-служба Міністерства доходів і зборів повідомила, що діяльність оператора платіжної системи WebMoney в Україні в тому вигляді, в якому вона проводилася на території держави, не відповідає нормам чинного українського законодавства, зокрема вимогам Закону України "Про платіжні системи і переказ коштів в Україні", а також ряду підзаконних актів, що регламентують емісія, звернення і використання "електронний гроші" і подібний платіжний одиниця.
В той же час, в головному офісі WebMoney назвали непорозумінням обшуки податківців в українському офісі WebMoney.UA.
У Міндоходів раніше також повідомили, що розблоковувати рахунки Webmoney може тільки суд, а в НБУ заявляли, що електронна валюта WebMoney не забезпечена реальними коштами.

 

10 лютого 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів