Масаж, як секс: від нього можна отримати задоволення, а можна бути зґвалтованим

Про масаж написано і видано чимало статей, науково обґрунтованих. Пишуть, що масаж – це психічне і фізичне відновлення; це передача глибоких відчуттів; це інтуїція і слухання; це пошана до іншого; це повернення до спілкування між людьми, більш безпосереднього і природного, коли вербальне спілкування, так часто «порожнє», відходить убік.

 

Масаж - одна з прадавніх і складних форм терапії, яка народилася разом з людиною. Це природна потреба торкатися до хворобливої частини тіла, що ми і робимо, коли інстинктивно тремо місце удару або опіку. Мета масажу – зберегти і поліпшити відчуття благополуччя і психофізичного стану людини». Все так і є.  

Масаж – це дуже інтимна справа

Зазвичай вважається, що масаж - це прерогатива фахівців, і робити його можуть лише медики. Безумовно, для вивчення людського тіла необхідно зрозуміти його фізіологію і патологію, але цього недостатньо, щоб практикувати масаж. Часто масаж, який робить близька людина, так само сприятливо діє, як і масаж фахівця. З власного досвіду можу сказати, що масаж – це щось більше, ніж техніка: це «відношення», яке встановлюється між масажистом і масажованим. Це дуже інтимна справа. Я ставлю знак рівності між масажем і сексом. Від масажу, як і від сексу, можна отримати задоволення, а можна бути зґвалтованим. Незалежно від статі. І коли я чую, що той масажист хороший, бо так робить, що аж усе тріщить, а від болю людина кричить, то кажу, що це ніякий не масажист. У цьому питанні сперечатися зі мною - зайве. Щоб від масажу був ефект, потрібно розвивати культуру масажних послуг. 

         Моє тіло масажувало чимало масажистів. Це були і жінки, і чоловіки, медики з багатолітнім досвідом роботи і самоуки, бабки. І не тільки  тому, що люблю це «діло», а тому, що маю таку потребу завдяки своїй професійній діяльності. Все почалось ще зі школи. У навчанні була відмінницею. Хто з цього списку, той мене зрозуміє, - сидиш за столом допізна, уроки вчиш, домашнє завдання виконуєш. До розумового навантаження додавалося ще і фізичне – обробка городів, заготівля сіна, кормів на зиму для худоби. Все це позначилось на осанці, хребті.

На другому курсі навчання в університеті в мене почалося сильне запаморочення, постійна нудота, дратівливість. Лікарі поставили діагноз «остеохондроз» і призначили фізпроцедури і курс масажу. Масажист середніх років зробив два масажі комірної зони в міській поліклініці. Потім зауважив, що мені потрібно робити масаж цілої спини. Наступного дня я прийшла в його приватний кабінет. Здоровий дядько в окулярах сказав роздягтися до трусів. Кажуть, лікаря треба слухатися. А я слухняною була. Попросив лягти на живіт і розслабитися, забути про все на світі і блаженствувати від його рук. Слухаю фахівця. Хоча моє тіло було на тапчані, але уявно я лежала на галявині посеред лісу, куди ми з братами і сестрами ходили по ягоди, гриби. Коли йшли додому з повними кошиками дарів лісу, зупинялися на тих галявинах, відпочивали і слухали спів птахів. У таку атмосферу я була занурена тепер, під час масажу. Медитація-релаксація. Неждано-негадано масажист заламав мої руки за спину і щосили навалився на мене. Вирвавшись з його кошлатих рук, почала гарячково ковтати повітря і швидко одягатися, - шок. Замість того, щоб мене заспокоїти, попросити вибачення, чоловік почав просити вступити з ним в статеві відносини, інакше він помре на місці (на жалість став давити, гад), а ще у нього сьогодні п'ятеро людей записано на масаж і чекають під дверима (гроші в очах світяться).

... Про цей випадок нікому не розповіла, навіть своїй подрузі. Лікуючій лікарці сказала, що курс масажу пройшла і мені стало легше. З часом про цю історію забула. Масажистів не відвідувала, а робила фізичні вправи і ходила на різні процедури.

Чому після масажу ще гірше?

За декілька років моя подруга сказала, що у неї є знайомий масажист, який робить прямо таки чудеса. При одній лише згадці про масажиста, перед моїми очима постала знов картина з очкастим масажистом. Подруга мене таки умовила.

У кабінеті ми були утрьох. Масажист приватного кабінету спочатку масажував мою подругу, а потім мене. Вихвалявся, багато говорив про різні свої методики. Через якийсь час приніс пляшку шампанського і шоколад.  Ще години дві хвалився, що його послугами користуються найкрутіші і найбагатші люди Ужгорода. У мене розболілася голова і я наполягла йти додому.

Не знаю, чи ходила моя подруга ще на масаж до цього хвалька, але я ні. За років три випадково зустрілася з ним. Він розповів, що працює на новому місці, розробив нову програму, яка дає добрі результати по схудненню. Я «купилася», бо погладшала. Під час процедури  масажист багато говорив, хвалився, «бітанґував». Я нагадала, що прийшла на масаж. Це зауваження йому не сподобалося. Пройшла п'ять процедур, але мені було зле, я відчувала себе пригнобленою, дратівливою, з’явилися проблеми з роботою.

У Києві познайомилася з біоенерготерапевтом Сергієм. Розповіла йому про свої проблеми. Він «протестував» ужгородського масажиста і сказав, що цей чоловік має проблеми в сім'ї, непорозуміння з дружиною. Тому ця людина зла і весь негатив зливає на пацієнтів. Порадив не ходити більше до нього, як і до таких масажистів, що зловживають спиртними напоями. Він навчив  відчувати людину та її біоенергетику. Порадив самій розвиватися, оскільки в мені «щось є». Я часто масажувала маму, сестер, подруг, від чого їм ставало легше, але ніколи не думала, що в мені «щось» є.

Масажист: «А що там у тому масажі доброго?»

Минув якийсь час, і над словами київського біоенергетика таки замислилася. Пройшла курси масажу в Київській Академії народної медицини. 70-річний викладач, який має 50 років досвіду практичного масажу, дав нам декілька головних порад: до кожного клієнта – з добротою, любов’ю; не брешіть клієнту і не обіцяйте, що ви його вилікуєте від усіх болячок; перед масажем не вживати алкоголю, жирних страв; поважати клієнта і не відволікатися задля своїх проблем; не розмовляти по телефону; не розмовляти загалом з клієнтом під час процедури – це відволікає обох; ніколи не вступати з клієнтом у статеві відносини. Одним словом, дотримуватись культури масажних послуг.

Знайомий зробив мені спеціальний тапчан (кушетку) і я почала робити масажі не лише знайомим, а й чужим людям. Серед моїх клієнтів були різні люди: і такі, які потребували моєї допомоги, і такі, що (самі розумієте) шукали пригод і сексуальних втіх. «Мене три місяці так болить спина, що не можу встати з ліжка, вийти із-за керма. Помніть мені спину п'ять хвилин, бо я спішу на роботу», - прямо з порога диктує мені 40-річна пані. Намагаюся пояснити: за п'ять хвилин нічого не встигну зробити. Потрібно мінімум півгодини, щоб розслабити м'язи спини і зрозуміти проблему бодай частково. Жінка лягає і починає говорити про свої негаразди. Прошу розслабитися. Вона не слухається, а просить сильніше терти спину. Пояснюю, що для того, аби терти сильно, треба розслабитися і забути про проблеми і про те, що її чоловік образив 30 років тому. Приходить тричі. «Співає» ту ж пісню. Відмовляюсь з нею працювати.

Серед нас є чимало диваків. 28-річний чоловік прийшов з міжхребцевою грижею (діагноз поставили лікарі). Після мого масажу йому полегшало, він радіє, дякує, але наступного дня знову йде на будівництво, де носить відра з розчином, шпаклює стіни. Пояснюю, що потрібно берегти хребет і як мінімум місяць не робити важкої роботи. Рекомендую пройти повторний медогляд (знімки робив три роки тому). Він махає рукою і робить своє. Коли нестерпно боліло, то приводила його дружина до мене або їздив до однієї бабки на Свалявщину. З такими я швидко припиняю працювати, аргументуючи, що масажист – це не чародій, який одним помахом палички вилікує всі болячки.

У масажистів цікавлюся: коли востаннє масажувалися. «Ніколи», - часто чую у відповідь. І у мене тут же питання: як же тоді ви можете робити іншим масаж, якщо ваше тіло не знає, що таке масаж? «А що там у тому масажі доброго?» - приголомшив своїм риторичним питанням 38-річний масажист.

Є чимало таких масажистів, які хочуть все про тебе знати: і де ти працюєш, і яку отримуєш зарплату, і яка у тебе квартира, і які в ній меблі, і як часто сексом займаєшся. І лізуть в душу. І тих «чому?» без кінця-краю. А ще як почнуть вчити тебе «жізні», то годі витримати…

 

Тетяна Грицищук для Ужгород.net

 

18 лютого 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів