Губернатор Закарпаття в Угорщині лобіював будівництво переходів та доріг
У п'ятницю, 25 квітня, в Угорщині відбулася офіційна зустріч голови Закарпатської облдержадміністрації Валерія Лунченка та голови Загальних зборів Саболоч-Сатмар-Берегмедье Оскара Шестака. У зустрічі взяли участь й інші представники влади Угорщини.
Під час робочого візиту в м. Ніредьгазу Валерій Лунченко зазначив, що такі двосторонні транскордонні зустрічі є надзвичайно важливими для України загалом та Закарпаття, зокрема. Нещодавно в Закарпатській області з візитом перебував держсекретар Угорщини Жолт Неймет, який засвідчив о поглиблення відносин України з Угорщиною та збільшення фінансування програм до 1 млн. доларів для Закарпатської області.

- Одним з найбільших проектів, які ми плануємо реалізувати, це будівництво та реконструкція доріг у Закарпатській області за рахунок кредитних коштів , що будуть надані угорським Ексімбанком. Я дуже розраховую на підтримку свого колеги пана Оскара Шестака, оскільки він буде одним з тих, хто лобіюватиме підтримку цього проекту . Якщо все складеться, то до кінця року розпочнеться реалізація проекту, а це близько 140 км. дороги, які сполучатимуть угорські кордони та міжнародну трасу Київ – Чоп. Я сподіваюсь, що сьогоднішня наша зустріч є лише стартовим майданчиком і, будучи на посаді голови ОДА, беру на себе зобов’язання виконувати всі наші міжурядові домовленості, - зазначив керівник Закарпаття.

- На сьогодні є проект будівництва та реконструкції переходів у м. Берегово, та планується відкриття ще трьох прикордонних переходів з Угорщиною,- зауважив Валерій Лунченко. - Переконаний, що керівництво нашої країни, обравши шлях євроінтеграції, його вже не змінить, і за допомогою таких партнерів як Угорщина, Словаччина, Польща, які лобіюють нас в євроінтеграційному напрямку, в найближчі роки отримає результати від реалізації євроінтеграційних процесів.
Під час зустрічі йшлося й про поставку реверсного газу в Україну, адже Угорщина одна з перших країн, яка реалізовує цей проект. Валерій Лунченко зазначив, що це питання зараз актуальне як ніколи, оскільки на сьогоднішній день ми залишаємось енергозалежними від РФ, а маючи такі можливості поставки газу від Угорщини, Словаччини, Польщі, зможемо скоротити цю залежність на 60 %.

Представники угорської влади, в свою чергу, зазначили, що й надалі підтримуватимуть проєвропейський вектор, який обрав народ України та нинішнє керівництво держави. Угорщина перша з країн, яка надала можливість малого прикордонного сполучення для громадян, які живуть на прикордонних територіях. Керівництво області підтримує розвиток угорської культури в краї, в Закарпатті вільно функціонують угорські школи, вищі навчальні заклади.
Що стосується перспективних проектів, то представники сусідньої країни висловили свою цілковиту підтримку.
28 квітня 2014р.
Соціальні мережі
Поширити новину
До цієї новини немає коментарів