1 та 9 травня більше ділять, ніж об’єднують українців

Таку думку висловив політолог Кость Бондаренко, коментуючи ймовірність провокацій під час відзначення травневих свят.

 

"Чому говорять саме про 1 та 9 травня, - бо це контраверсійні дати. Для когось вони є святковими, для когось - трагічними. Відповідно, це дати, які ділять, а не об'єднують людей. 1 травня - меншою мірою, 9 травня - більшою. Адже є багато людей, які вважають, що 9 травня - День перемоги, і є люди, які вважають його Днем трауру за загиблими", - пояснив у коментарі Gazeta.ua політолог.

Однак, Бондаренко вважає, що точно визначити, будуть очікувані провокації чи ні, зараз - неможливо.

"Є приказка: якби знав, де впадеш, соломки б підстелив. Думаю, Служба безпеки спостерігає за тим, де можливі якісь провокації і намагається цьому запобігти. 9 травня вже стало такою сумною традицією, коли практично кожного року у Льовові відбуваються якісь непорозуміння та зіткнення. Очевидно, що якісь провокації можуть бути і цього року. Хтось говорить, що вони можуть бути саме на сході України. Але сказати точно, що вони будуть - це треба бути екстрасенсом чи пророком. Тому, коли говорять про такі речі, то скоріше окреслюють небезпеку, ніж констатують ці ризики", - вважає політолог.

За словами експерта, українські силові структури мають бути приведені у повну бойову готовність вже сьогодні:

"Влада повинна зробити відповідні заяви та привести у повну бойову готовність силові структури, щоб не дати змоги провокаторам взяти гору над стабільністю. Є досвід підготовки до подібних заходів, щоб вони пройшли успішно. Стояти у стороні буде, м'яко кажучи, не зовсім правильно", - наголосив він.

Аби в подальшому запобігти можливості третіх сил якось використовувати дати 1 та 9 травня, маємо провести відповідну роботу, вважає політолог.

"1 травня завжди відзначалося у світі як День праці. Бачимо тисячі людей, які виходять, скажімо, у Франції, в інших країнах Європи. Це люди, які виступають за рівні права та проти дискримінації. 1 травня має бути наповнене саме таким сенсом. Про це варто говорити, адже подібні речі виховуються роками. В процесі якихось домленостей, але не мордобоєм і не кулаками. День перемоги поступово втрачає початковий зміст своєї дати. Думаю, це може бути день, коли згадуються усі перемоги, усі учасники всіх бойових конфліктів, - умовно свято звитяги. Тут головне - віддати шану загиблим і тим, хто воював зі зброєю в руках за свободу своєї землі", - підсумував експерт.

Ужгород.нет

 

 

28 квітня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів