Зростання цін на ліки призвели до недостатнього забезпечення медикаментами лікарень Закарпаття

У 2014 році видатки на медикаменти по закладах охорони здоров’я області складають 160785,1 тис.грн., в порівнянні з 2013 роком дані видатки збільшено на 14959,3 тис.грн. або 10,3 %. Профінансовано за І квартал 2014 року видатки у сумі 19610,1 тис.грн., що становить 50% від запланованих.

 

Як поінформували в управлінні охорони здоров’я  Закарпатської ОДА, середня вартість одного ліжко-дня по медикаментах в закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування за І квартал 2014 року складає 86,71 грн. по районах та містах – 19,16 грн.

         Крім того по регіональних програмах передбачено на окремі нозології (хворі з нирковою недостатністю, хворі на цукровий діабет та гепатити В і С, діти та породіллі) передбачено видатки у сумі 53131,7 тис.грн. Станом на сьогодні завершено торги по закупівлі виробів медичного призначення для проведення штучного та перитоніального діалізів та в стадії завершення конкурсні торги по закупівлі інсулінів.

Проведені розрахунки у 2013 році щодо потреби коштів на 2014 рік є недостатніми для забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення у зв’язку із збільшенням цін.

Відомо, що 1 квітня 2014 року набув чинності Закон України від 27.03.2014 р. №1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме: введення 7 відсотків податку на додану вартість по операціях з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Крім того введення в дію вищенаведеного Закону та ріст курсу валюти призвело до збільшення потреби в коштах для забезпечення належного надання медичної допомоги  мешканцям області. Зокрема для забезпечення потреби у витратних матеріалах для проведення гемодіалізу та перитонеального діалізу хворим з нирковою недостатністю було передбачено кошти у сумі 17 000,00 тис.грн., при проведенні процедури закупівлі було встановлено, що при курсі 9,99 грн. за 1 долар додаткова потреба в коштах становить 3 255,0 тис. грн., без врахування введеного податку на додану вартість. Так як частина витратних матеріалів, які закуповуються за попередньою інформацією не будуть віднесені до затвердженого Кабінетом Міністрів України Переліку, тобто буде застосовано ставка ПДВ 20 %, то вказана потреба збільшиться орієнтовно ще на 3 500,0 тис.грн.

За словами фахівців, вищенаведені дії призвели до того, що виробники або фірми-постачальники не приймали участі у проведенні конкурсних торгів закладів охорони здоров’я або були по одному учаснику, що не дозволяло визнати торги такими що відбулися. Наразі дана ситуація стабілізується, завершуються конкурсні торги в закладах охорони здоров’я, що дозволить в межах наявного фінансування надати належну медичну допомогу населенню.

         У зв’язку з обмеженим фінансуванням районних та міських закладів охорони здоров’я передано іншу субвенцію з обласного бюджету районним та міським бюджетам на 2014 рік на проведення відшкодування пільгових рецептів пільговій категорії населення та проведення безкоштовного зубопротезування даній категорії в сумі 2300,0 тис.грн. За березень – квітень 2014 року дану субвенцію профінансовано у сумі 620,7 тис. грн. згідно заявок розпорядників коштів.

Кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою до області не надходили.

Управлінням охорони здоров’я Закарпатської ОДА проведено аналіз щодо закупівельних цін по 115 найбільш вживаних препаратів у закладах охорони здоров’я. Найбільші ціни за результатами проведеного аналізу спостерігаються у Перечинському та Тячівському районах.

Ужгород.net

 

 

09 травня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів