На Закарпатті найвищу зарплату одержують енергетики та страховики, найнижчу – будівельники та кур’єри

У березні 2014 року на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку було зайнято 181,3 тис. штатних працівників, середня номінальна заробітна плата їх склала – 2607 грн., що на 7,4% більше ніж у лютому п.р. та на 5,6% – ніж у березні 2013р.

 

За словами  т.в.о.начальника відділу  Головного управління статистики у Закарпатській області С. Сличко, заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,1 рази перевищувала рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 грудня 2013р. встановлена мінімальна заробітна плата – 1218 грн.), однак на 23,3% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у березні склали 18,52 грн. проти 23,40 грн. в середньому по Україні.

За розмірами середньомісячної зарплати у березні 2014р. першість традиційно утримували підприємства транспорту, складського господарства, підприємства по постачанню електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря, установи фінансової та страхової діяльності. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 26,9% до 46,4%.

Значно нижчою, була зарплата працівників будівельних організацій, підприємств тимчасового розміщування й організації харчування, поштової та кур’єрської діяльності, сільського господарства, у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 47,2–68,4% середнього її розміру, який склався в економіці області. Серед видів промислової діяльності найнижчий рівень оплати праці зафіксовано на підприємствах по виробництву гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, виготовленню виробів з деревини, виробництву паперу та поліграфічної діяльності.

Протягом березня 2014р. одному штатному працівнику оплачено в середньому 152 год., з них відпрацьовано 143 год. (по Україні – 138 год.).

Для виконання у березні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 98,9% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 0,5 тис. працівників, або 1,1% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.

Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у березні 2014р. порівняно із лютим п.р. зросла на 4,7% та порівняно з березнем 2013р. – на 3,2%.

Ужгород.нет

 

19 травня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів