Тоді як Кабмін вводить режим граничної економії, парламент «розбазарює» державні кошти

Необхідність фінансувати військову операцію на Сході та невиконання планових показників бюджету змушують уряд винаходити методи ще більш жорсткої економії, щоб покрити бюджетну недостачу в 31 млрд гривень.

 

Про це пише Forbes.ua

За підрахунками міністра фінансів Олександра Шлапака, проведення АТО обходиться бюджету в 1,5 млрд гривень щомісяця.

"Ми вважаємо мінімально необхідною сумою 9,1 млрд до кінця цього року", - сказав міністр, однією фразою давши зрозуміти дві речі: що доведеться ще більше затягнути паски і що військова операція на Донбасі точно не буде блискавичною.

Бюджетні надходження не дають можливості вишукати додатковий фінансовий ресурс - фактично, навіть про отримання запланованих доходів мова не йде.

На 1 липня падіння ВВП становило 5%, прогноз до кінця року - мінус 6,5% при початкових очікуваннях в мінус 3%. Це просідання вже формує невиконання дохідної частини на 14,5 млрд гривень до кінця року.

За перше півріччя податкові надходження становили 122, 5 млрд гривень, або 96,8% від плану. Надходження від внутрішнього ПДВ - 40,5 млрд, або 92% від плану. Основна причина недобору - уповільнення темпів економічного розвитку.

Причиною відхилення від планових показників за імпортним ПДВ (43,4 млрд за півріччя, або 93,2% від плану) є скорочення обсягу імпортних операцій.

Наприклад, обсяги імпорту за січень-квітень 2014-го становили всього 78% від показника за аналогічний період 2013 року. Податку на прибуток підприємств надійшло 24,8 млрд гривень, що менше на 5,6 млрд гривень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Все це вкупі з курсом гривні, який очікувався на рівні 10 грн/$, а реально долар коштує 12 гривень, сформувало додаткові видатки бюджету - 31 млрд гривень.

Для покриття дефіциту пропонувалося "продати щось непотрібне". Минулого тижня уряд оприлюднив програму приватизації, в рамках якої оголосило про плани виручити 15 млрд гривень за 164 об'єкта держвласності.

ЕП

Нагадаємо,  у парламенті планують впровадити  нову електронну систему голосування “Рада-4”, вартість якої становить 92 млн грн без врахування інфляції.

 

Про це на вчорашньому  брифінгу повідомив голова Верховної Ради України Олександр Турчинов.

Спікер зазначив, що попри складну економічну ситуацію і ймовірний секвестр бюджету, він говоритиме з урядом з приводу того, щоб все ж таки виділити кошти для встановлення системи  "Рада-4" вже до початку зимової сесії парламенту.

 

22 липня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів