Як Революцію гідності розмінюють на мандати

У країні, видається, починається контрреволюція - люди епохи Януковича активно повертаються у політику і на посади Лише сім місяців після революції, а у країні діється щось таке, що зрозуміти важко. 

 

Так, екрани знову заполонили люди епохи Януковича - Хорошковський, Тігіпко та інші. На найвищі посади повертаються люди епохи Януковича - у Генпрокуратуру, на посади губернаторів тощо. 
Першою поразкою Майдану, мабуть, слід вважати призначення уряду, який приніс лише розчарування і жодної зміни у правилах життя країни. 
Сьогодні на наших очах окреслюється друга поразка Майдану: неспроможність активістів сформувати у політиці нову течію, нову партію, яка б дала суспільству відповіді на назрілі питання. Учорашні партії, корумповані й безнадійно загрузлі у минулому, поглинули зо два десятки людей, на яких багато хто покладав великі надії.  
І знову -- порожнеча. На деяких округах ще можна знайти нові обличчя, що йдуть у політику як самовисуванці, тоді як у партійних списках - усі вчорашні елементи системи Януковича, злегка "підрихтовані" обличчями комбатів та нечисленних активістів. Усе йде до того, що за підсумками виборів ми матимемо систему влади з минулого, яка самовідтвориться після складних революційних подій.
"Ми всі мали надію, що народна демократiя  зможе народити нову полiтичну силу. Вона справді могла б стати платформою для переходу української полiтики у принципово нову якiсть. Власне, ця нова партiя чи рух могли б перетасувати вiтчизняний полiтикум iз неймовiрною швидкiстю та ефективнiстю. Вже пiсля цих позачергових парламентських виборiв ми могли б здобути плацдарм для змін у парламенті",- прокоментував свою думку  полiтолог Iгор Золотаренко.
"Справдi, пiд час Майдану народилося кiлька прогресивних партiй, якi, об'єднавшись, могли стати реактивним двигуном суспiльних змiн. Це "Демальянс", "Воля", "Нове життя" тощо. Цi полiтсили, якi вийшли з громадянського суспiльства, декларували цiлком новий тип партiйної побудови та управлiння. Але, попри затребуванiсть нової полiтики, цi партiї чомусь загубилися. Натомiсть далі працюють старi технологiї. Скiльки було розмов про радикалiзм, а коли подивилися у список однiєї iз "найрадикальнiших" партiй, то там насправдi переважають забудовники i бiзнесмени", - розповів політолог Володимир Загайський.
"Уся бiда в тому, що Майдан укотре виявися неготовим до створення принципово нової та потужної у своїй монолiтностi полiтичної сили. Активна фаза революцiї закінчилася, i масовий громадський рух розпався - як це вже не раз бувало в українськiй iсторiї. Чимало людей, що виявляли мужнiсть та справжнiй героїзм пiд кулями "Беркута", плюнули на полiтику та повернулися до свого звичного життя. А разом iз ними сходить нанівець величезний суспiльний потенцiал", - вважає політолог Іван Сич.

 

12 жовтня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів