Кому і скільки дістанеться парламентських крісел?

Як переможці виборів за партсписками могли б поділити крісла у ВР

 

Редакція ТСН, ґрунтуючись на остаточних даних екзит-полів, підрахувала приблизну кількість крісел, у які сядуть представники партій, що подолали прохідний 5-відсотковий бар'єр, не включаючи самовисуванців та мажоритарників.

Згідно з попередніми розрахунками, Блок Петра Порошенка - лідера перегонів - отримає приблизно 65. Друге місце - у "Народного фронту" - 58 крісел. Третій результат - в об'єднання "Самопоміч" - 33 крісла.

Четверті за кількістю посадкових місць - радикали Олега Ляшка, і їхніх крісел може бути 19.

Далі - "Опозиційний блок" і 18 крісел.

Шості - представники "Свободи" - 16 місць. І в "Батьківщини" - також 16.

 

Крісла в раді

Проте якщо верхня, пропорційна частина "прогнозу" виглядає доволі обгрунтованою, то далі видання дозволило собі трішки пофантазувати: "Водночас, якщо уявити, як розподіляться крісла, якщо до вже розсаджених партійців підсядуть їхні мажоритарні однодумці з тих самих партій плюс самовисуванці, тоді у Блоку Порошенка буде 142 місця, у "Народного фронту" - 93. "Самопоміч" отримає 34 посадкових місця. Прибічники Ляшка - 20 крісел. 31крісло відійде "Опозиційному блоку", "Батьківщині" - 27 крісел. "Свобода" - отримає 25 місць. А самовисуванці отримають 51-е крісло. Проте, під чиї прапори розійдуться вони, наразі не відомо".

Крісла в раді

Зауважимо, що ситуація з кандидатами до мажоритарної частини українського парламенту завжди набагато складніша і менш прогнозована за пропорційну. Нагадаємо, до прикладу, що й у попередному складі ВР за партійними списками свого часу набрали теоретичну більшість партії демократичного спектру, однак за рахунок як мажоритарників, так, згодом, і "тушок" із партсписків - Партії регіонів вдалося сформувати свою більшість у ВР... Я

 

27 жовтня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів