Тимошенко зараз переживає в постмайданної України певну кризу довіри до себе - політолог

Директор центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що очікування в українців від виборів були різними.

 

"Думаю, що в підсумку очікування значної частини прихильників Майдану ці вибори виправдали. У всякому разі, цілий ряд тенденцій Майдану на цих виборів був проявлений явно: по-перше, абсолютна більшість в новому парламенті представлятимуть політичні сили і депутати, що підтримують європейську інтеграцію. по-друге, відбулося перезавантаження парламенту на користь партій Майдану. 5 з 6 партій, які за даними екзит-полу проходять в парламент, пов'язані з Майданом. напевно, частина прихильників Майдану розчарована проходженням "Опозиційного блоку". Але було б, напевно, несправедливо, якби інша частина українського суспільства, не підтримала Майдан, не була б представлена в парламенті. З урахуванням нинішньої структури електорату, ці вибори відображають домінування Майдану і різне ставлення до нього. Показово, що навіть в умовах війни й економічної кризи 45% виборців сукупно підтримали президентську партію і партію прем'єр-міністра", – каже експерт.

Він високо оцінив вірогідність створення в парламенті стійкого, широкої парламентської більшості.

"Достатньо високою буде і ймовірність підтримки депутатами тих законопроектів, які просуватимуть президент і уряд. Звичайно, у Верховній Раді будуть особистісні та міжпартійні конфліктні ситуації, але на першому етапі рівень підтримки уряду та президента в цьому парламенті буде істотно вище, ніж в попередньому. звичайно, така ситуація через деякий час зможе помінятися в силу соціально-економічних, політичних причин. у нас буде швидко змінюватися політична ситуація, у тому числі всередині парламенту", – прогнозує Фесенко.

Він не виключає участь у створенні коаліції партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, яка набрала найменшу кількість голосів з усіх партій, що пройшли до парламенту.

"Юлія Тимошенко зараз переживає в постмайданної України певну кризу довіри до себе. Тим не менш, вона намагається знайти свою нішу і роль, але поки їй не вдається це зробити досить успішно. Вона буде шукати відповідну, прийнятну роль в новій українській політиці – іншого вибору у неї немає. Що стосується її участі в коаліції, то це предмет переговорів. Якщо не буде надмірних, проблемних питань і завищених вимог з обох сторін, то "Батьківщина" зможе бути в складі коаліції. Хоча Юлія Тимошенко навряд чи зможе там претендувати на високі посади – вона буде лідером фракції і буде вичікувати час для можливості взяти реванш", – резюмує політолог.

 

28 жовтня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів