Місцеві вибори на Закарпатті відбудуться за планом
Дату місцевих виборів, попередньо запланованих на 25 жовтня 2015 року, переносити не можна з огляду на масштабну кризу місцевої влади, вважають у Комітеті виборців України.
На цьому наголосив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель під час прес-конференції в Укрінформі.
"Не може бути жодних дискусій про перенесення дати місцевих виборів. Вибори повинні відбутись відповідно до чинної Конституції - в останню неділю жовтня. Одна з головних причин полягає в тому, що сьогодні ми маємо найбільш масштабну і найбільш системну кризу місцевої влади за весь період української незалежності. У нас відсутні обласні ради Луганської і Донецької областей. Останні голосування в Полтаві, Маріуполі, Василькові показали, що місцеві громади не сприймають місцеву владу. Мали місце конфлікти в Запоріжжі, Вінниці, а в Ужгороді впродовж лише одного місяця 4 рази змінювався виконувач обов'язків міського голови. Тобто криза є серйозна і підстав говорити про перенесення виборів до завершення адмінтерреформи бути не повинно", - підкреслив Кошель.
КВУ також вважає за доцільне наприкінці 2016 - на початку 2017 року провести одночасні позачергові вибори як місцевої влади, так і Верховної Ради з огляду на адміністративно-територіальну реформу. Тому що укрупнення громад, за словами Кошеля, - це лише перший етап адміністративно-територіальної реформи, вона передбачає і зміну меж областей та районів, а також цілком ймовірне зменшення кількості народних депутатів, оскільки ведеться дискусія про двопалатний парламент.
"З огляду на те, що кількість парламентарів можуть зменшити, в тому числі і в місцевих радах - при розробці виборчого законодавства ця норма має бути врахована. Тобто логічний процес проведення виборів був би в тому, щоб ми 25 жовтня обрали місцеву владу, через рік-півтора провели одночасні вибори як Верховної Ради, так і місцевих органів влади", - зазначив гендиректор КВУ.
Водночас він підкреслив, що ці вибори мають відбутися на основі нового виборчого законодавства і виборчого кодексу, коли будуть уніфіковані правила проведення виборів - президентські, парламентські, місцеві, а також референдуми - місцеві та загальноукраїнські, повідомляє Укрінформ.
"Сьогодні ведеться дискусія про необхідність зміни закону про вибори народних депутатів України. На нашу думку, ця дискусія недоцільна і потрібно наголос дискусії переводити саме на формування виборчого кодексу", - уточнив Кошель.
До цієї новини немає коментарів