Закарпатський парламентар відкликав свою «безглуздість»

Позафракційний закарпатський нардепутат Василь Петьовка відкликає  свій законопроект   №2111 про внесення змін до Закону України “Про інформацію” (щодо поширення масової інформації в мережі “Інтернет”), зареєстрований 12 лютого 2015 року. 

 

«Інтернет – це не лише сотні і тисячі чесних журналістів, експертів, громадян з активною життєвою позицією, які використовують його для самоорганізації чи боротьби з несправедливістю. Інтернет – це ще й механізм, завдяки якому держава-агресор влаштовує провокації, дезінформує наших громадян, сіє серед людей паніку та зневіру. Але, люди, які до цього причетні, не несуть за це ніякої відповідальності і абсолютно вільно займаються підривною діяльністю», - пояснив політик.  

“Я не можу не зважати на громадську думку. Якщо юристи, експерти, журналісти вбачають в цьому законопроекті загрозу для свободи слова, значить він не повинен потрапити до сесійної зали і стати законом. Саме тому, цей документ буде відкликано мною з Верховної Ради”, – заявив народний депутат. 

Разом з тим, Василь Петьовка зауважив, що не ставив собі за мету посягати на свободу висловлювань, чи, тим більше, боротися з блогерами. 

Політик наголосив, що саме фейкових блогерів і ботів Кремля стосувався його законопроект. “Але, так як громадськість має до нього питання”, він відкликає його з Верховної Ради. 

Василь Петьовка сподівається, що держава в партнерстві з громадськістю все ж розроблять механізм боротьби з дезінформацією, який не створюватиме ризиків для свободи слова в Україні. 

Нагадаємо, юристи та експерти Інституту масової інформації (ІМІ) вважають законопроект  народного депутата  Василя Петьовки  безглуздим як з юридичної точки зору, так і з позиції свободи слова. Про йдеться в повідомленні громадської організації. 

ІМІ нагадує, що згідно з документом блогер буде зобов'язаний перевіряти достовірність розміщеної інформації про приватне життя громадян, не допускається поширення завідомо загальнодоступної інформації до її розміщення, не допускати поширення недостовірної інформації під виглядом достовірних повідомлень. Крім того блогерів зобов'яжуть, у разі ухвалення доповнень до закону, оприлюднити свої прізвище та ініціали, а також адресу для направлення йому юридично значимих повідомлень. 

 

16 лютого 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів