Українська влада грабує найнезахищеніші верстви населення та знищує пенсіонерів

Всеукраїнська коміся з прав людини виступила із відкритим зверненням до народних депутатів України щодо недопущення зниження розміру пенсій та знищення пенсіонерів

 

 

"Шановні народні обранці!

Конституцією України (стаття 3) проголошено: «Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави».

На жаль, українська держава поки не виявилася спроможною гарантувати своїм громадянам передбачені Основним Законом країни права та свободи. Особливу тривогу викликає брутальне порушення їх економічних та соціальних прав, що стало наслідком соціально-економічної кризи, що триває вже понад рік. В той же час влада, яка відповідальна за загострення цієї кризи, намагається перекласти її тяготи на найнезахищену категорію населення – на 13,5 мільйонів українських пенсіонерів.

Наші пенсіонери – одні з найбідніших у світі, які отримують такі жалюгідні пенсії, що на них майже не можливо вижити. Але «інтернаціональна команда реформаторів», яка зараз здійснює в країні так звані "європейські реформи", вважає, що саме за рахунок пенсій Україна зробить рішучий ривок у "світле європейське майбутнє".

Прийнятим 28 грудня 2014 року Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" до Податкового кодексу України внесені зміни, якими передбачено оподаткування суми пенсій або щомісячного утримання у частині, що перевищує три розміри мінімальної заробітної плати. Цим кроком було фактично пограбовано українських шахтарів, металургів, працівників хімічної промисловості та інших галузей народного господарства, які, ризикуючи власним життям і здоров’ям, своєю самовідданою працею створювали багатства України.

Продовженням цього цинічного наступу на права українських трудових пенсіонерів стало прийняття 2 березня 2015 року Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення". Цим законом передбачено поетапне підвищення на п'ять років пільгового пенсійного віку для жінок, а також страхового, а по окремим професіям і спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці та на пенсії за вислугу років. Крім того, змінами до законодавства 85 відсотками обмежено розмір виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Такого порушення конституційних прав наших громадян ще в історії нашої незалежної країни не було, бо у статті 22 Конституції України конкретно визначено: "Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод".

Всеукраїнська комісії з прав людини вважає неприпустимим порушення прав наших співвітчизників, які призведуть до зрівнялівки у призначенні пенсій, зменшення їх стимулюючої ролі в суспільній праці, і, головне, до подальшого зубожіння більшості українських пенсіонерів.

Ми вважаєм шлях таких реформ, обраний нашими сучасними "реформаторами", хибним. Багато країн світу переживало економічні труднощі. Їх досвід показує, що є інші, не такі нелюдські та жорстокі шляхи щодо подолання соціально-економічної кризи. Наприклад, президент США Франклін Рузвельт під час подолання гострої економічної кризи 30-х років минулого сторіччя вживав в своїй країні заходи, які сприяли зростанню попиту з боку населення та відродженню економіки. Є також позитивний досвід розв'язання складних економічних проблем через підвищення доходів і попиту з боку населення у післявоєнних Німеччині, Японії та деяких інших країнах. Цим шляхом має йти і наша країна.

Тому, Всеукраїнської комісії з прав людини звертається до народних депутатів України з проханням у порядку статті 150 Конституції України звернутися до Конституційного Суду України щодо встановлення невідповідності Конституції України (неконституційності) законів України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", - йдеться у зверненні.

 

12 березня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів