Через плутанину в законодавстві, бійцям АТО неправильно нарахували зарплату
Бійці АТО мусять повернути частину зарплати державі. Водночас, у Нацгвардії впевнені: якщо у бійців віднімуть зарплати, мобілізація може бути зірвана.
У Генштабі пояснили, що деяким військовослужбовцям через плутанину у законодавстві нарахували зайві гроші, йдеться в сюжеті ТСН.
Тепер бійці мають ці гроші повернути. У такий спосіб військове керівництво відреагували на звернення солдатів, не згодних із відрахуваннями.
За словами речника Генштабу Владислава Селезньова, з 3 лютого змінилася процедура нарахування грошового забезпечення. Тепер сума виплати залежить від кількості днів, проведених у зоні АТО. Раніше ж, щоб претендувати на належні 3 тис. гривень, достатньо було провести у зоні бойових дій щонайменше три повні дні. "При нарахуванні грошової винагороди за неповний місяць за основу береться 100% грошового забезпечення, а у разі, коли воно складає менше, ніж 3000 гривень, то 3000 гривень. Саме від цієї суми обраховується сума до виплати, пропорційна кількості днів, пороведених у зоні АТО. Сума грошової винагороди за місяць не може перевищувати місячного грошового забезпечення", - пояснив Селезньов.У Нацгвардії впевнені: якщо у бійців віднімуть зарплати, мобілізація може бути зірвана.
Резонансний правовий прецедент назрів у сусідній із Закарпаттям області - у Львові. Тутешній Окружний адміністративний суд задовольнив позов військового прокурора Західного регіону до начальника Західного територіального управління Національної гвардії України і зобов'язав його усунути порушення в нарахуванні та виплаті винагороди за участь в АТО. Перевірка виявила неправильний підхід при визначенні розміру грошового утримання учасників антитерористичної операції – при цьому військові прокурори посилалися на постанову Кабінету міністрів №158 від 4 червня 2014 року. Згідно з цією постановою, за безпосередню участь у бойових діях в зоні АТО військовослужбовцям, у тому числі строковикам, особам рядового, начальницького складу, резервістам, льотчикам, водіям, а також цивільним співробітникам з 1 травня мала бути виплата в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та зарплати , але не менше 3 тисяч гривень у розрахунку на місяць. У поданні про усунення недоліків вказувалося, що цю виплату надавали автоматично всім, кого направляли в зону АТО, незалежно від проведеного там часу. Наприклад, полковник Олег Кулик отримав 3 тис. грн всього за 5 днів відрядження – у той час як, за підрахунками перевіряючих, розмір винагороди не повинен був перевищити 1 тис. Полковнику Сергію Скрипнюк переплатили 2,6 тисячі – і це лише за дві доби знаходження в зоні АТО. Прокурори підрахували: з травня по серпень офіцерам теруправління НГУ переплатили понад 20 тис. гривень. У теруправлінні НГУ був порушений принцип рівноцінного і справедливого використання бюджетних коштів, переконаний прокурор відділу військової прокуратури Юрій Табака. - Офіцер, відряджений в зону АТО на кілька днів, отримував стільки ж, скільки нараховується солдату, який місяць стоїть на блокпосту, – сказав він "Сегодня". – За логікою командування Нацгвардії України, обом належить однаково – по 3 тисячі гривень. Ми і поставили питання про впорядкування виплат, щоб винагорода виплачувалася у вигляді певних відсотків за участь у АТО. Якщо у офіцера, припустимо, оклад 6000, то за дві доби знаходження в зоні бойових дій йому належить отримати 410 гривень, але не в 7 разів більше. Інакше це – зрівнялівка. На думку прокурора, переплачені гроші повинні бути повернуті державі, а ті, кому їх нарахували і видали з порушеннями, зобов'язані повернути надлишки, погасивши борг. - Можливо, не прямо в касу готівкою внести, а подкорректировав зарплати вже в 2015 році. Але переплати треба компенсувати, – вважає Табака. – А ті, хто помилково вважав, будуть покарані. Не виключено, відкриємо і кримінальне провадження...
До цієї новини немає коментарів