Закарпатці, які мають самовільно зведене житло, отримали шанс узаконити його без штрафів!

Однак встигнути потрібно до кінця цього року.

 

Спрощений порядок прийняття в експлуатацію самовільно зведених будівель діятиме до 31 грудня 2015 року.

Українці можуть безкоштовно ввести в експлуатацію та оформити право власності на нерухомість, яка була побудована в період з 1992 по 2011 рік. Відповідний наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будівель, будівель та споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт», оприлюднений 26 травня, інформує ZN.ua.

З цим порядком можна ознайомитися на сайті відомства. Набуття чинності цього наказу дає можливість досягти основної мети закону – оформлення прав власності на нерухоме майно, що належить громадянам, побудована в попередні роки, вважає заступник міністра Абрамовський Роман. Цей документ передбачає можливість введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, зведених у період з 1992 по 2011 рік, а також нескладних громадських будівель і будівель сільськогосподарського призначення (I та II категорій складності).

До 31 грудня 2015 року, об’єкти, які підпадають під дію вищезгаданого наказу, будуть прийматися в експлуатацію органами державного архітектурно-будівельного контролю безкоштовно. Рішення про введення об’єкта в експлуатацію має бути прийнято протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, за результатами технічного обстеження. Техобстеження житлових будинків площею до 300 кв м буде виконуватися за спрощеною процедурою за технічної інвентаризації об’єкта і одним сертифікованим спеціалістом з технічної інвентаризації з відміткою в технічному паспорті. Для об’єктів більшої площі технічна інвентаризація і технічне обстеження проводитимуться двома різними фахівцями – сертифікованим спеціалістом з технічної інвентаризації та сертифікованим фахівцем по технічному обстеженню. Відповідно будуть оформлятися два документа – технічний паспорт і технічний звіт про обстеження.

У кінці січня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон №92-VIII «ПРО внесення змін до закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт».

 

26 травня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів