Як це, жити у повному лайні?

Заходячи в будинок, бачити гору зі сміття і відчувати сморід, який поширюється на всі 5 поверхів, погодьтеся, не дуже приємно...

 

...Два тижні тому до нас у будинок переїхала нова сусідка, поселилася вона на першому поверсі. І у цієї сусідки була дивна звичка – ставити пакети зі сміттям біля своїх дверей. На жаль це був не той випадок, коли людина виставляє сміття за двері, щоб через 5-10 хвилин вийти і викинути – сміття простоювало там по кілька днів.

Погодьтеся не дуже приємно, заходячи в будинок, бачити гору зі сміття і відчувати сморід, який поширюється на всі 5 поверхів. Через тиждень, коли всі мешканці будинку зрозуміли, що це не одноразове явище, а «клінічний» випадок –  ми почали висловлювати їй своє невдоволення. Проте щоразу отримували злісну відповідь: «Біля моїх дверей, що хочу те і буду ставити». На зауваження, що при вході в під’їзд  повинно бути чисто, і що не повинно смердіти щоразу відповідала, що немає ніякого смороду, а сміття є всюди, нікому воно не повинно заважати.

Жінка була вже поважного віку і розбиратися з нею серйозно, по-чоловічому, ніхто б не став. Хотіли написати колективну скаргу, та пожаліли жінку, вирішивши, що рано чи пізно вона все ж буде змушена викинути своє сміття.

Порятунок прийшов через десять днів. На запах її сміття почали збиратися безпритульні кішки. Вони почали приходити до нашого під’їзду як на обід по кілька разів на день. Розривали пазурами пакети зі сміттям, намагаючись дістати щось смачне, розкидали сміття по всіх можливих куточках, не забували і мітити територію біля її дверей.

Через два-три дні сусідка перестала виставляти сміття навіть на кілька хвилин. Кішки почали ставати на варту, в очікуванні чергового пакету, щоб роздерти його на шматки. Та сусідка більше не хотіла бачити перед дверима чергову смердючу купу. Так кішкам вдалося зробити за кілька днів те, через що ми псували собі нерви майже два тижні.

Навряд-чи моя сусідка усвідомлювала, що ми живемо в еру споживання, в зв’язку з чим можемо купляти все чого хочеться в необмеженій кількості. Але таке зловживання є необдуманим і шкідливим. Щоб викидати менше сміття – потрібно купувати менше зайвих і одноразових речей. Якщо ж ви обираєте не якість, а кількість – будьте розважливі, коли будете «розбиратися» з купою непотрібних речей. І не забувайте, що виставити сміття за двері свого помешкання – не означає позбутися його. Слідкуйте за тим що і де ви викидаєте, і, можливо, ваша пильність допоможе не тільки вам і оточуючим, а й навколишньому середовищу, в якому після вас ще мають жити ваші діти, для яких ви точно не бажаєте життя в смітті…

Вікторія Вольф, студентка відділення журналістики

 

26 серпня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів