Що варто знати закарпатським батькам, перш ніж віддати малечу у дитсадок? (ФОТО)
Які санітарно-гігієнічні норми мають бути в дошкільному закладі? Чи нормально, коли дитина, відвідуючи садок, часто хворіє? Яким повинен бути мікроклімат у кімнатах? Чи всі іграшки безпечні? За яких умов денний сон справді здоровий?
Ці та інші питання варто знати наперед.
Зазвичай, головний мінус відвідин дитячого садка - часті хвороби дитини. Більшість із них - гострі інфекційні, найчастіше - респіраторні. Вірогідність захворювання тісно пов’язана із колом спілкування: чим воно ширше, тим підхопити вірус легше. Проте факт періодичності хвороб не є цілком негативним.
Адже ряд інфекційних захворювань, що легко протікають саме в дитячому віці (вітряна віспа, краснуха, кір), стають реальною загрозою для здоров’я дорослої людини. На такі недуги слід хворіти своєчасно. І «знайти» краснуху або вітрянку поза дитячим колективом дуже складно. Вірусні інфекції, якими дитина «недохворіє» в садку, обов’язково дадуть про себе знати у школі.
Якими повинні бути вимоги батьків до дитячого садка?
Температура повітря в ігрових кімнатах та їдальнях повинна бути близько 22 °С, а у спальні - 19 °С. Різниця температури між спальним і гральним приміщенням не повинна сягати більше, ніж 5 °С.
Бажано, щоб приміщення були обладнані зволожувачами повітря, які підтримують вологість у межах 50-70%. Якщо керівництво не має можливості забезпечити садочок зволожувачами, можна придбати їх спільно з іншими батьками. Середня ціна зволожувача повітря: 1500 грн. Повітря у кімнатах не повинно охолоджуватися через увімкнений кондиціонер чи вентилятор.
Вікна повинні стримувати тепло всередині приміщення, пропускати достатньо світла, щільно зачинятись, убезпечуючи від протягів, бути зручними у догляді - не накопичувати алергени. На вікнах кожної кімнати мусить бути захист від прямих сонячних променів.
Наявність м’яких іграшок та килимків повинна бути мінімальною, адже вони - «найефективніші» накопичувачі бактерій та алергенів. Іграшки для прорізування зубів повинні зберігатися окремо від решти іграшок, бути недоступними для дітей середньої і старшої груп.
Кожна кімната мусить бути оснащена окремим рукомийником, призначеним тільки для дітей. Персонал, задля дотримання норм гігієнічної безпеки, повинен користуватись окремою вбиральнею. Особиста гігієна вихователів мусить бути на беззаперечному рівні. Здорова шкіра, доглянутий манікюр, чисте зібране волосся - обов’язкова норма.
Постільна білизна у дитячих спальнях повинна бути тільки з натуральних тканин. Ідеальна товщина подушки - та, що дорівнює ширині плеча дитини.
Для здорового сну в садочку підготуйте дитині піжаму із довгими рукавами. За умови, коли температура буде підтримуватися персоналом на рівні 17-19 °С, організм дитини не перегріється, але і не переохолодиться.
Щоб під час прогулянок та активних ігор дитина почувалася комфортно, підберіть для неї якісне взуття: із супинатором, шкіряною устілкою та твердим задником. Щоб перевірити, чи взуття не завелике чи замале, - спробуйте просунути палець між тканиною і ніжкою, коли дитина взута.
Обов’язкові складові дитячого меню: молочні каші, супи, м’ясні страви, овочеві пюре, макаронні вироби, випічка, фрукти/овочі, кисломолочні продукти (сир, кефір, ряжанка, вершкове масло), поживні напої (сік, компот, молоко, какао).
Умови в групі залежать від можливостей батьків, адже у держсадочках гігієнічні засоби, меблі, техніку, іграшки, канцтовари батькам доводиться купувати за власний кошт. Тому, щоб санітарно-гігієнічні норми дотримувалися персоналом максимально, батькам на перших порах варто контролювати цей процес, цікавитися, виявляти небайдужість. Важливо звертати увагу, чи систематично провітрюються приміщення, а у період осінь-зима-весна - кварцуються. Це впливає на концетрацію бактерій у повітрі. Але кварцують не всі, навіть меншість, якщо чесно. Хоча кварцова лампа повинна бути у медпрацівника обов’язково.
Щоб стримати рівень захворюваності у групі, деякі вихователі вирощували на підвіконні цибульку - і діти щипали її, коли хотіли. Батьки ж контролювали, щоб ті діти, які кашляють чи чхають, зранку у садок не потрапляли. Та це не завжди вдається. Є байдужі батьки, які казали: «А що мені робити, якщо я не маю з ким залишити дитину?». У такому випадку вихователям доводиться стояти як наглядач поряд із медсестрою - і відправляти дітей додому…
Проте, попри усі запобіжні заходи, перший рік у садку дитина все одно хворіє дуже часто, з цим треба змиритись. А от з наступнимим роками стає легше, у старшій групі дітки практично не хворіють. Давати дітей в садочок варто, обов’язково! Вони там навчаються спілкуватисьі з ровесниками, соціалізуються, стають самостійнішими
У батьків, зазвичай, немає вибору щодо приміщення, вихователів, дотримання санітарних норм і т.д. Є величезна глобальна проблема: потрапити в садок, хоч який-небудь. Одиниці можуть дозволити собі віддати дитину у приватний садочок.
У садочку, щоб дитина не «підхоплювала» віруси, деякі батьки використовували порожнє «яйце» від кіндер-сюрприза. Клали в нього подрібнений часник, робили дірочки і вішали на широку стрічку (вона безпечна) на шию, як намисто. «Яйце» виглядало, як супермодна підвіска. Вона сподобалася всім дітям, і впродовж тижня вже всі в групі мали таку handmade-штучку.
Щоб дитина в садочку хворіла в межах норми (для формування імунітету), треба загартовувати її з народження. Гуляти в будь-яку погоду (у закритому візочку дощ не затікає, вітер не дме, і не холодно навіть в -15⁰С) і щодня. Фізкультуру теж зробити невід’ємною частиною життя: як пити, їсти, спати.
До цієї новини немає коментарів