Грабіжник викрав в учня ранець - охоронці спрацювали чітко! (ФОТО)
Як з’ясувалося, пограбування було не справжнім, а навчальним.
Питання безпеки дітей – одне з тих, які цікавлять сьогодні чи не кожного. Особливо актуальною ця тема стає з початком навчального року. Діти прямують на уроки, й більшу частину дня проводять за межами батьківського нагляду. Представники Державної служби охорони в Закарпатській області розказали школярам, вчителям та журналістам, як максимально убезпечити дітей у школі. Виїзну прес-конференцію для представників засобів масової інформації і водночас урок безпеки для школярів провели в загальноосвітній школі № 3 ім. Томаша Масарика. Заступник начальника УДСО при УМВС України в Закарпатській області Сергій Лисенко розпочав своє спілкування з учнями з розповіді про те, що ж собою являє Державна служба охорони.
- Управління Державної служби охорони при УМВС України в Закарпатській області існує понад 60 років. Складається з Мукачівського міжрайонного відділу, Центру технічної охорони, роти міліції охорони УДСО, до якої входить спеціальна група «Титан», дільниці цивільної охорони, - розповів Сергій Лисенко. - Як ми працюємо? На об’єктах, які перебувають під охороною, встановлюються сучасні засоби сигналізації, до прикладу, кнопки тривожного виклику міліції. Щойно власник помешкання натискає на таку кнопку, як її сигнал надходить на пульт централізованого спостереження. Чергова пульту передає отриману інформацію щодо об’єкту наряду міліції ДСО, який і виїжджає на місце пригоди. Групи затримання Державної служби охорони складаються із трьох озброєних співробітників міліції. Прибувши на місце спрацювання, міліціонери здійснюють оперативно-пошукові заходи з метою з’ясування причин спрацювання сигналізації, виявлення, переслідування та затримання злочинців.
Після короткої лекції, під час якої міліціонери розповіли школярам про цікаві моменти з історії створення Державної служби охорони, діти переглянули інформаційний сюжет про діяльність ДСО. Також вони мали нагоду ставити свої питання. Зокрема, дітей цікавило, як же працює наряд під час затримання. Аби не бути голослівним, заступник начальника УДСО Закарпаття запросив дітей на вулицю, де, власне, учні мали нагоду на власні очі побачити, що було б, якби їх школу охороняли держохоронці. - Ми зімітували пограбування одного із учнів. Грабіжник поцупив у школяра ранець. Тим часом було викликано правоохоронців, й за кілька секунд прибув наряд групи затримання, - розповів присутній на уроці безпеки начальник ВКЗ УДСО в Закарпатті Василь Гольча
Діти з цікавістю та задоволенням спостерігали за тим, як працюють міліціонери. Також малеча мала можливість відчути себе в ролі працівника наряду групи затримання. А тим часом, поки діти приміряли бронежилети та захисні шоломи, журналісти ставили свої питання міліціонерам ДСО та цікавилися різними варіантами охорони освітніх закладів.
- У Закарпатській області в 19-ти освітніх закладах встановлено засоби технічної охорони ДСО. Надзвичайних подій в школах області не траплялось. Щодо уроку, то так співпало, що цього тижня в школах області проходить «тиждень безпеки», а діти повинні знати, як діяти у тій чи іншій ситуації. Бо прийде час, коли їм доведеться зіткнутися з жорсткими реаліями життя, - продовжив Сергій Лисенко. - Наразі школа не забезпечена такими засобами безпеки, які пропонує ДСО, - з прикрістю розповіла директор Ужгородської ЗОШ №3 Світлана Фесенко. - Але це питання ми обов’язково обговоримо на засіданні батьківського комітету, - додала керівниця закладу освіти. Варто додати, що правоохоронці проінформували малечу, як діяти, якщо вони помітили підозрілий предмет чи стали свідком злочину. Розповіли школярам і про кнопки «екстреного виклику міліції». А учні школи, у свою чергу, подякували міліціонерам охорони за корисну інформацію й пообіцяли дотримуватися заходів безпеки, повідомили в УДСО при УМВС України в Закарпатській області.
До цієї новини немає коментарів