Український уряд прагне знизити ціни
У середу кабінет міністрів ухвалив низку заходів, які, за розрахунками урядовців, мають стабілізувати і навіть знизити ціни на харчі.
А прем??р-міністр Юлія Тимошенко заявила про відданість нової влади ринковим методам боротьби з дефіцитом продовольства та зростанню цін на нього.
Попри те, що зростання цін, яке почалося минулої осені, трива? й досі, уряд запевня?, що річна інфляція не перевищить 9 відсотків, передбачених бюджетом.
Теперішні ціни на українські харчі прем??р-міністр назива? неадекватними і вважа? їх наслідком бурхливої виборчої кампанії та емісії, здійсненої попереднім урядом.
Водночас нова влада, усвідомлюючи можливі інфляційні наслідки задекларованого ще й нею подальшого підвищення пенсій та зарплат, змушена запобігати знеціненню грошей.
Юлія Тимошенко запевня?, що уряд робитиме це виключно ринковими методами.
Перший крок ? це створення інтервенційного фонду, який, закупивши товари за найнижчими цінами, зможе виставляти їх на вітчизняний ринок, і таким чином збивати ціни.
Законопроект про інтервенційний фонд, схвалений ці?ї середи, уряд намагатиметься подати до парламенту як невідкладний, аби він був ухвалений наступного тижня.
Юлія Тимошенко запевня?, що право на закупівлю продуктів для фонду компанії виборюватимуть на відкритих конкурсах:
"Якщо вже наступного вівторка Верховна Рада ухвалить Закон про спеціальні державні закупівлі, то ми вже наступного дня почнемо оголошувати конкурс на закупівлю м?яса, риби та інших продуктів харчування в державний резервний фонд. Я думаю, що на оголошення конкурсу і на закупівлю уряд витратить не більше місяця з моменту ухвалення парламентом того закону. Це значить, що ми достатньо швидко почнемо робити інтервенції на харчові ринки."
Другий засіб протидії зростанню цін ? це якомога ширше відкриття українських кордонів для імпортних харчів.
А для цього уряд пропону? парламентові ухвалити закон, який би зменшив ввізні тарифи на імпортне м?ясо до 10%, а на більшість видів риби до нульової ставки.
Свої наміри урядовці пояснюють неспроможністю вітчизняних виробників тих продуктів забезпечити потреби українського продовольчого ринку.
У заохоченні імпорту харчів пані Тимошенко не бачить нічого надзвичайного, це ? каже прем??р ? в жодному разі не підніжка вітчизняному виробникові, а звичайний засіб забезпечення продовольчого балансу в країні.
/Українська служба ВВС/
До цієї новини немає коментарів