Субсидії в опалювальний період: норми, коефіцієнти, обов’язковий платіж, переплата
Якщо звернетеся до кінця грудня, то вам призначать субсидію від початку опалювального періоду, тобто з 1 жовтня.
При призначеннi житлової субсидiї встановлено соцiальну норму житла для:
1) оплати користування житлом/утримання житла - 13,65 кв. метра загальної площi на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство;
2) централiзованого та iндивiдуального опалення (теплопостачання) незалежно вiд джерела та виду енергiї - 13,65 кв. метра опалюваної площi на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.
У разі використання природного газу для індивідуального опалення - 7 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період. Якщо для індивідуального опалення використовується електрична енергія - 65 кВт/год. на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.
За умови встановлення газових лічильників:
- за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 6 куб. метрів на одну особу на місяць;
- за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 9 куб. метрів на одну особу на місяць;
- за наявності газової плити та газового водонагрівача - 18 куб. метрів на одну особу на місяць.
Для користування послугами з електропостачання (до 31 грудня 2017 р.) в житлових приміщеннях (будинках):
у житлових приміщеннях (будинках) - 90 кВт/год. на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/год. на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 210 кВт/год. на місяць;
обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води - 130 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВтгод на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 250 кВтгод на місяць;
обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води - 150 кВт/год. на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/год. на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 270 кВт/год. на місяць;
не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 120 кВт/год. на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/год. на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 240 кВт/год. на місяць;
у селах і селищах міського типу для громадян, яким, відповідно до законодавства, держава забезпечує безоплатне освітлення житла, - 30 кВт/год. на місяць на одну особу;
Також затверджені нові коригувальні коефіцієнти для для розрахунку розміру витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення. Коригувальні коефіцієнти залежать від поверховості будинків та встановлені окремо для кожного регіону країни. Можливо, якщо людина живе у "висотці" й раніше субсидія призначалася без врахування поверховості будинку, то, за новими правилами, субсидія справді може вийти менша.
Наприклад, сім'я з трьох осіб проживає у квартирі двоповерхового будинку загальною площею (така ж опалювальна площа) 90 кв. метрів. Використовує для опалення природний газ (встановлено газовий лічильник). У житловому приміщенні встановлено газову плиту та газовий водонагрівач. Норма споживання газу: 90 кв. м (оп. площа) х 7 куб. м газу + 18 куб. м газу х 3 особи х 1,043 = 713 куб. м газу, де 1,043 - коригувальний коефіцієнт для 1- 2-поверхових будинків.
Візьмімо для прикладу сім'ю з трьох осіб (батько, мати, неповнолітня дитина), яка проживає у двоповерховому будинку загальною площею (така ж опалювальна площа) 90 кв. метрів. Використовує для опалення природний газ (встановлено газовий лічильник). У житловому приміщенні встановлено газову плиту та газовий водонагрівач. Дохід сім'ї за попередні три місяці (без урахування податку з доходів фізичних осіб) - 19 500 гривень. Частка плати за послуги для сім'ї становить 12,22%, тобто 794,30 грн. (19 500 грн.: 3 х 12,22%).
Обов'язковий платіж залежить від доходів членів домогосподарства, його розрахунок проводиться за формулою індивідуально для кожної сім’ї. Вартість плати за послуги в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами становить 4 627,76 грн., з них: - газопостачання - 4407,44 грн. (713 куб. м) - електроенергія - 85,05 грн. (150 кВт/год.) - водопостачання та водовідведення - 106,27 грн. (12 куб. м) - вивезення сміття - 29,00 грн. Розмір субсидії - 3833,46 грн. (4627,76 грн. - 794,30 грн.).
Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно платити свою належну частку витрат на оплату цих послуг. Якщо вартість фактично використаної послуги менша, аніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни платять її фактичну вартість. Якщо громадяни використали послуг на суми, менші від норми, тобто зекономили послуги, вони на наступний розрахунковий період (місяць) платитимуть за ці послуги менше, з урахуванням зазначених вище переплат.
Приміром, домогосподарству дали 600 кубів газу на місяць, й обов'язкову плату слід заплатити за 200 кубів, якщо по 3,60 грн. за куб, то це 720 гривень. У жовтні сім'я cпалила 50 кубів. Виходить, їй потрібно менше платити, аніж обов'язковий платіж у квитанції. Тоді вона платить по лічильнику. Тобто, постійно треба контролювати, що ви спалили за місяць. Якщо cпалили всі вибрані куби, то платите за всі спалені куби, тобто обов'язкову плату, зазначену у повідомленні про субсидію. Якщо "перебрали" куби, тобто все, що понад 600 кубів, доведеться платити по 7,18 грн. за куб.
Сьогодні не проводиться повторний перерахунок субсидії залежно від фактичного використання послуг (як це було до 1 жовтня 2014 року). Субсидію надають у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами. Оскільки, зокрема, на газопостачання норми великі, тому й виникають переплати.
Людині призначають обов'язкову плату і власне субсидію, тобто те, що держава платить за неї. Незалежно від того, чи вона випалила призначені куби чи ні, субсидія, тобто державна частка, обов'язково кидається на особовий рахунок людини в газовій конторі. І можливий такий варіант, що людині прийде в квитанції переплата, якщо вона економила. Якщо є переплата, то за певний місяць можна не платити або тримати ці кошти для більш холодних часів. То вже на розсуд людини.
Переплачені кошти впливають на оплату обов'язкової частки. Припустимо, якщо у квитанції зазначено обов'язковий платіж 200 гривень та переплата - 100 гривень, то мешканець повинен сплатити тільки 100 гривень, тобто доплачувати різницю.
Відповідно до Порядку призначення та надання, субсидії призначають у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надають згідно із законодавством. Якщо вартість плати за послуги з урахуванням пільг у межах соціальних нормативів мешканки перевищує частку плати за послуги, в такому випадку їй можливе надання житлової субсидії.
Сьогодні субсидія значно вигідніший варіант, аніж пільга. Тому багато людей тимчасово зупиняють дію пільг на житлово-комунальні послуги на час дії субсидії, пишучи відповідні заяви. Тобто на час, коли діє субсидія, пільга не нараховується.
Якщо людина звернеться до кінця грудня, то їй можуть призначити субсидію від початку опалювального періоду, тобто з 1 жовтня.
До цієї новини немає коментарів