Зварич: Політреформа створює більше проблем, ніж вирішує

Кабінет Міністрів разом із Президентом вивчають можливість вирішення проблем розмежування функцій органів державної влади, закладених у поправках до Конституції, прийнятих Верховною Радою для проведення політичної реформи в Україні, передає Інтерфакс-Україна.

 

Про це повідомив у понеділок, 25 квітня, міністр юстиції Роман Зварич.

Під час зустрічі представників уряду з учасниками стратегічного семінару з питань реформ в Україні міністр відзначив, що законопроект про політичну реформу ? 4180 був затверджений "за дуже бурхливих умов" і створю? "більше проблем у контексті розмежування функцій державний органів, ніж вирішу? ці проблеми".

"Ми на рівні уряду, на рівні Міністерства юстиції у співробітництві з Президентом і його консультативно-дорадчими органами шука?мо шляхи вирішення ці?ї проблеми", - сказав міністр.

За його словами, проблема ускладню?ться тим, що Конституція України забороня? вносити ті самі зміни до Конституції парламентом одного скликання. "Як вирішити цю проблему, мені поки ще важко сказати, однак я переконаний, що без допомоги Конституційного суду нам не вдасться цю проблему вирішити", - сказав Зварич.

При цьому він відзначив, що цю проблему так само розумі? "певна частина депутатського корпусу".

"Я думаю, що ми шукатимемо можливість у найближчий тиждень, дні знайти, як цю проблему можна було б вирішити", - сказав міністр юстиції. За його словами, уряд на рівні віце-прем??р-міністра Романа Безсмертного розробив законопроект про Кабінет Міністрів і ма? намір найближчим часом розглянути законопроект про центральні органи влади, а в парламенті вже у другому читанні перебува? законопроект про Президента.

"Ці три законопроекти і кілька інших, які стосуються розмежування функцій органів місцевого самоврядування, визначають систему делегованих повноважень, що надаються органам місцевого самоврядування ? це ті законодавчі кроки, що ми повинні завершити до кінця цього року", - сказав Роман Зварич.

Питання політреформи слід винести на референдум?

На позаминулому тижні державний секретар Олександр Зінченко заявив про необхідність проведення референдуму щодо деяких положень поправок до Конституції, прийнятих у грудні 2004 року.

Держсекретар підкреслив, що Президент Віктор Ющенко погодився із законопроектом ? 4180, однак, на думку Зінченка, майбутні зміни ? недосконалими.

"Але щодо деяких речей Президент радитиметься... безпосередньо з волевиявленням народу", - сказав Зінченко.

Прем??р-міністр Юлія Тимошенко, фракція якої голосувала проти змін до Конституції у грудні 2004 року, заявила 16 квітня, що політреформа при її реалізації внесе хаос у систему органів влади.

Після заяви Зінченка про проведення референдуму, соціалісти, які підтримали Ющенка на виборах Президента, фактично, "в обмін" на політреформу, зажадали в Ющенка пояснити свою офіційну позицію щодо терміну набуття чинності прийнятих у грудні 2004 року змін до Конституції.

Зміна Основного закону України

8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до Конституції і закон про переголосування другого туру виборів Президента України 26 грудня. Цього самого дня Президент Леонід Кучма підписав ці документи.

Прийняті поправки до Конституції передбачають перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліці?ю депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до 5 років.

Відповідно до підсумкових і перехідних положень закону, він набира? чинності з 1 вересня 2005 року у випадку, якщо до цього часу будуть прийняті зміни до Конституції, які стосуються реформування системи місцевого самоврядування (законопроект ? 3207-1). Якщо до 1 січня 2006 року ці зміни не будуть прийняті, закон набира? чинності з 1 січня 2006 року.

Документом розширюються повноваження Верховної Ради, яка одержить право призначати прем??р-міністра, міністрів оборони, іноземних справ за поданням Президента, а також за поданням прем??р-міністра - інших членів уряду.

 

26 квітня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів